نایلون شیرینگ

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. محصولات
  4. chevron_right
  5. نایلون شیرینگ
محصولات
بدون دیدگاه

نایلون شیرینگ، جز پر استفاده ترین انواع نایلون در بسته بندی می باشد که امروزه جز موارد پر کاربرد برای بسته بندی در صنایع گوناگون است. این نایلون جز شناخته شده ترین نوع نایلون برای استفاده در صنایع بسته بندی می باشد و حتی افرادی که در انواع کسب و کارهای تولیدی، (چه تولید مواد غذایی چه تولید قطعات صنعتی) فعالیت داردند به خوبی با این نایلون و کاربردهای آن آشنایی دارند. همانطور که گفتیم نایلون شیرینگ در صنایع مختلف کاربرد دارد این نایلون در دستگاه های بسته بندی نیز جز پر استفاده ترین نوع نایلون ها می باشد، اما بیشتر در دستگاه های بسته بندی شیرینگ کابینی و شیرینگ تونلی و سایر دستگاه های شیرینگ پک مورد استفاده قرار میگیرد. در این مقاله از سری مقالات شرکت کبیر صنعت پارسوماش به بررسی این نایلون پرداخته و تمام زوایای آن را مورد بررسی قرار میدهیم. پس اگر میخواهید با این نوع نایلون آشنا شوید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

نایلون شیرینگتعریف نایلون شیرینگ

نایلون شیرینگ را میتوان یکی از بهترین نایلون ها برای جلوگیری از ورود آلودگی به داخل بسته بندی محصول اشاره کرد.این نایلون یک ماده پلیمری است که هم میتواند دمای 160 الی 220 درجه سانتی گراد را تحمل کند و همچنین به راحتی تغییر حالت داده و هیچ مقاومتی در این زمینه ندارد.همین ویژگی هست که باعث میشود این نایلون گزینه مناسبی برای وکیوم کردن بسته بندی ها باشد.

این نایلون ویژگی های دیگری نیز دارد، این نایلون به خوبی به محصول میچسبد و در برابر عوامل بیرونی مقاومت خوبی نشان میدهد و از محصول محافظت میکند.همچنین چون این نایلون به صورت کاملا شفاف میباشد دیدی خوبی از محصول نیز برای خریدار وجود دارد.اما این نایلون مانند سایر مواد پلیمری دیگر در مقابل اشیا نوک تیز به راحتی پاره میشود.با این تفاسیر این نایلون از یک مقدار قابل توجهی از مقاومت کششی برخودار است و یک پوشش کامل بر روی محصول ایجاد میکند.

خاصیت محافظتی نایلون شیرینگ

همانطور که گفتیم نایلون شیرینگ در مقابل حرارت به خوبی از خود واکنش نشان میدهد و باعث میشود که زمانی به محصول شما حرارت برخورد میکند این نایلون دور تا درو محصول را به خوبی پوشش میدهد و از آسیب رسیدن به محصول جلوگیری میکند.همچنین این نایلون محافظ خوبی در برار نفوذ آب ، مواد آلاینده ، گرد و غبار ، رطوبت و سایر عوامل تخریبی که در محیط وجود دارد و ممکن است به محصول آسیب برسد، محافظت میکند.

انواع نایلون شیرینگ

در حالت کلی میتوان نایلون های شیرینگ به سه دست تقسیم بندی کرد:

  • نایلون شیرینگ ساده

این نوع نایلون جز پرکاربردترین نایلون های شیرینگ میباشد که در برابر حرارت نیز به خوبی از خود واکنش نشون داده و کل محصول را تحت پوشش خود قرار میدهد.

تفاوت های نایلون و نایلکس در چیست؟ کلیک کن
  • نایلون شیرینگ تونلی

این نوع از نایلون های شیرینگ جز با صرفه ترین نایلون های شیرینگ می باشد که با دستگاه شیرینگ پک تونلی تولید میشود.

  • سلفون شیرینگ

این نوع از نایلون های شیرینگ از شفافیت بیشتری برخودار است و محصول در داخل این نایلون به خوبی قابل مشاهده میباشد.همچنین این نایلون ها از مواد اولیه متفاوتی نسبت به دو نوع قبل تشکیل شده است.

مواد غذایی فاسد شدنی و نایلون های شیرینگ

مواد فاسد شدنی در مقایسه با سایر محصولات حساسیت های بیشتری برای بسته بندی آنها وجود دارد و باید در مقابل تابش مستقیم نور خورشید، هوا، آب و رطوبت محافظت شود چون این عوامل باعث فاسد شدن مواد غذایی فسادپذیر میشود.برای بسته بندی این نوع مواد نایلون های شیرینگ بهترین گزینه میباشد چون میتواند در مقابل عوامل محیطی به خوبی از ماده غذایی محافظت کنند.

قیمت نایلون شیرینگ چقدر است؟

این نوع نایلون ها در مقایسه با سایر نایلون ها از قیمت کمتری برخودار است. اما باز در بین همین نایلون های شیرینگ نیز تفاوت قیمت نیز وجود دارد که این تفاوت قیمت بسته به نوع ضخامت نایلون می باشد.

در واقع هر چه ضخامت نایلون شیرینگ بیشتر باشد مسلما قیمت آن نیز افزایش پیدا میکند و به طبع هر چه ضخامت نایلون شیرینگ کمتر باشد قمیت ارزان تری دارد که این نیز بسته به نوع استفاده شما میباشد و می توانید متناسب با نیاز خود نوع ایده آلی از نایلون شیرینگ را برای خود انتخاب کنید.

,
نوشتهٔ پیشین
تفاوت نایلون و نایلکس در چیست؟
5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.
با ما تماس بگیرید.