خط تولید پیاز سرخ شده

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. دستگاه بسته بندی
  4. chevron_right
  5. خط تولید پیاز سرخ شده

خط تولید پیاز سرخ شده یکی از خطوط محصولات غذایی نیمه آماده پر طرفدار است. این محصول غذایی برای مصارف رستوران ها، هتل ها و حتی خانه ها تولید می شود.

خط تولید پیاز سرخ شده

خط تولید پیاز سرخ شده برای راه اندازی نیازمند ماشین آلات مختلفی است که هر یک از آنها وظیفه خاصی از جمله شستشو، پوست گیری، اسلایس کردن، سرخ کردن و غیره را بر عهده دارند. روی هم رفته ماشین آلات مورد نیاز این خط تولید به شرح زیر هستند:

دستگاه بلانچر: در ابتدای خط تولید پیاز سرخ شده برای شستشوی مواد اولیه از دستگاه تمام اتوماتیکی به نام ” بلانچر” استفاده می شود. این دستگاه ها وظیفه انجام فرآیند بلانچینگ را بر عهده دارند. به این صورت که به مواد اولیه گرما می دهند تا آنزیم های طبیعی موجود در آنها از بین برود یا غیرفعال شود.

به اضافه این که دستگاه های بلانچر اقدام به خارج کردن هوای درون پیازها، اصلاح بافت آنها، حفظ طعم، رنگ، ارزش غذایی و غیره می شوند.

دستگاه نوار استیل آبکشی: در خط تولید پیاز سرخ شده بعد از دستگاه بلانچر نوبت به دستگاه نوار استیل آبکشی می رسد. آنچه این دستگاه انجام می دهد آبکشی مواد اولیه است.  پس از آن پیازها وارد سیستم پوست گیری اتوماتیک خواهند شد.

دستگاه سر و ته زن پیاز: این دستگاه یکی از محصولات ویژه پارسوماش بوده که تولیدکنندگان را از استخدام نیروی انسانی در ابتدای خط تولید بی نیاز می کند. دستگاه مورد نظر نه تنها سر و ته پیاز را جدا می نماید؛ بلکه برای پوست کندن آن نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

لازم به تذکر است سر و ته گیری پیازها می تواند توسط نیروی انسانی نیز انجام شود. به این صورت که در ابتدای خط تولید پیاز سرخ شده اپراتور به صورت دستی اقدام به گرفتن سر و ته پیاز می کند؛ البته همان طور که گفته شد در برخی از خطوط تولید از دستگاه سر و ته زن پیاز استفاده می شود.

دستگاه بالابر پیاز: چنانچه پیازها به صورت دستی سر و ته گیری شوند  یک دستگاه بالابر به نام “بالابر مودولار” وارد عمل شده و پیازهای سر و ته گرفته شده را به درون مخزن دستگاه پوست گیر پیاز منتقل می کند.

دستگاه پوست گیر پیاز: با خرید دستگاه پوست گیر پیاز از پارسوماش می توانید پوست گرفتن ماده اولیه و همین طور جداسازی سر و ته آن را توسط یک دستگاه انجام دهید. این دستگاه از روش فشار باد برای پوست گرفتن پیازها استفاده می کند. سمباده های تعبیه شده در آن نیز وظیفه  سر و ته گیری پیازها را بر عهده دارند.

مزیت اصلی کار با این دستگاه کاملاً اتوماتیک بودن آن و عدم آسیب به بافت های پیاز است. از دستگاه پوست کن و سر و ته زن پیاز می توانید برای پوست گیری پیازهایی با قطر 50 تا 150 میلی متر استفاده کنید.

نکته قابل توجه در مورد این دستگاه ها عدم نیاز به تنظیم دستگاه برای پیازهایی با ابعاد مختلف است. در واقع ماشین آلات پوست کن پیاز براحتی و به صورت اتوماتیک قادر به پوست گیری انواع پیازها در ابعاد و اندازه های مختلف هستند.

بدنه این دستگاه ها از جنس  استنلس استیل بوده و همچنین کاملاً قابل شستشو و ضد زنگ می باشند. در خصوص برق مصرفی مورد نیاز دستگاه نیز باید بگوییم 24 کیلو وات در ساعت است. دستگاه های پوست کن پیاز عرضه شده در پارسوماش با بهترین تجهیزات ساخته شده و در هر ساعت قادر به پوست گیری 3000 الی 4000 پیاز هستند.

به این ترتیب گزینه بسیار مناسبی برای راه اندازی خط تولید پیاز سرخ شده (پیاز داغ) محسوب می شوند. زیرا با استفاده از این دستگاه ها بدون نیاز به دخالت دست قادر به پوست گیری حجم بالایی از پیاز خواهید شد.

طراحی و تولید دستگاه پوست کن (دستگاه سر و ته زن) پیاز بر اساس آخرین استانداردهای جهانی و ضمن رعایت کلیه اصول بهداشتی انجام شده است. این ماشین آلات مجهز به تیغه های برش مخصوص پیاز هستند که با استفاده از فشار باد و دقت بالا به جداسازی قسمت ابتدایی و انتهایی پیاز می پردازند.

ناگفته نماند آنچه به عنوان دستگاه سر و ته زن (پوست گیر) پیاز خدمتتان معرفی کردیم دستگاهی کاملاً صنعتی است؛ بنابراین خرید این دستگاه برای تاسیس خط تولید پیاز سرخ شده در کارخانه های صنعتی تولید کننده پیاز خلال شده، پودر پیاز، چیپس پیاز و غیره پیشنهاد می شود.

این ماشین آلات پوست کن را همچنین می توان برای استفاده در هتل ها و رستوران های بزرگ خریداری نمود.

نوار نقاله بازدید پیاز: در مرحله بعدی از خط تولید پیاز سرخ شده (پیاز داغ) به نوار نقاله بازدید نیاز خواهید داشت. به این صورت که پیاز های پوست کنده شده را روی نوار نقاله بازدید می ریزند و اپراتور دستگاه، بازبینی نهایی را به صورت چشمی انجام می دهد.

دستگاه اسلایسر تناژ پیاز: این دستگاه از دیگر تجهیزاتی است که برای تاسیس خط تولید پیاز سرخ شده (پیاز داغ) به آن نیاز خواهید داشت. پیازها در بخش انتهایی نوار نقاله به دستگاه اسلایسر انتقال می یابند. سپس این دستگاه فرآیند اسلایس کردن مواد اولیه را به کمک نیروی گریز از مرکز و با سرعت بالایی انجام می دهد.

به این صورت که پیازها به تیغه های دستگاه کوبیده شده و سپس به قطعات کوچک تر برش می خورند. در همین حین پیازهای اسلایس شده با آب شستشو داده می شوند. توجه داشته باشید وجود آب در عملیات اسلایس کردن عاملی است که موجب آسان تر خلال شدن پیازها خواهد شد.

دستگاه اسلایسر تناژ پیاز مجهز به 8 سری تیغه است که بر اساس نیاز خط تولید پیاز سرخ شده قابل تنظیم هستند. به این ترتیب تولید کننده می تواند پیازها را با ضخامت های مختلف خلال کند.

دستگاه آبگیر اولیه پیاز: از دیگر دستگاه های موجود در خط تولید پیاز سرخ شده می توان به دستگاه آبگیر اولیه اشاره کرد. به این صورت که پیازهای خلال شده درون پارچه ای پیچیده می شوند و درون دستگاه آبگیر اولیه قرار می گیرند.

این دستگاه آب موجود روی بدنه پیازها را با دور بسیار بالا و به کمک نیروی گریز از مرکز می گیرد. علت استفاده از پارچه جلوگیری از پخش و پرتاب شدن پیازهای خلال شده به بیرون از دستگاه است.

دستگاه فر پخت پیاز: در مرحله بعدی از خط تولید پیاز سرخ شده به دستگاه فر پخت نیاز خواهید داشت. به این صورت که پیازهای آبگیری شده به دستگاه فر پخت انتقال می یابند. این دستگاه دارای نوار نقاله، یک مشعل، پمپ سیرکوله و یک وان روغن است. در پارسوماش و دیگر فروشگاه ها از این دستگاه با نام ” دستگاه سرخ کن پیاز” نیز یاد می شود.

ابتدا پیازها درون وان روغن داغ ریخته شده و سپس سرخ می شوند. در همین حین پمپ سیرکوله وارد عمل شده و موجب به حرکت درآوردن روغن موجود در وان می گردد. چرخش روغن با هدف یکدست شدن حرارت و جلوگیری از سوختن پیاز و همین طور روغن انجام می شود.

لازم به تذکر است پمپ سیرکوله فیلتری دارد که بقایای پیاز سرخ شده و همچنین مواد سوخته شده را جمع آوری می کند. در نهایت پیاز سرخ شده توسط آشپز یا اپراتور به سوی به نوار نقاله دستگاه فر پخت هدایت شده و پس از آن به مرحله بعدی خط تولید پیاز سرخ شده انتقال می یابد.

دستگاه روغن گیر پیاز: پس از سرخ شدن پیازها نوبت به روغن گیری آنها می رسد.  زیرا روغن اضافه باقی مانده روی محصول از عمر مفید آن می کاهد. از همین رو خط تولید پیاز سرخ شده را به دستگاه روغن گیر تجهیز می کنند تا این روغن اضافه جداسازی شود.

دستگاه روغن گیر پیاز از جنس استیل ساخته شده و در ابعاد 5/2 در 30/1 در 7/1 قابل خریداری از پارسوماش است.  این دستگاه های روغن گیر همچنین مجهز به یک کوره استیل عایق بندی شده با پشم سنگ، فن و اینورتر هستند.

اینورتر تعبیه شده در دستگاه روغن گیر پیاز وظیفه کنترل نوار نقاله را بر عهده دارد. فن موجود در این دستگاه ها نیز حرارت تولید شده توسط مشعل را به گردش در می آورد. در نهایت با برخورد هوای گرم به بدنه پیازها روغن اضافی آنها جدا می شود.

این روغن به سینی زیرین جمع آوری روغن انتقال یافته و سپس به مخزن دستگاه سرخ کن پیاز بازگردانده خواهد شد.

دستگاه های بسته بندی پیاز: با سپری شدن مراحل گفته شده دیگر نوبت به بسته بندی پیازها می رسد. این مرحله آخرین گام از خط تولید پیاز سرخ شده (پیاز داغ) است. بسته بندی این محصول به دو صورت  زیر امکان پذیر می باشد:

بسته بندی دستی پیاز: بسته بندی پیاز به روش دستی نیازمند چند اپراتور است که مقدار مشخصی از پیازهای سرخ شده را درون ظرف های یکبار مصرف بریزند. در ادامه این ظروف توسط دستگاه شیرینگ پک کابینی بسته بندی خواهد شد.

دستگاه شیرینگ پک یکی از انواع دستگاه های بسته بندی نیمه اتوماتیک است که برای کار با آن به یک اپراتور نیاز خواهید داشت. در آخرین گام ظرف های حاوی پیاز داغ برای سلفون کشی و پک شدن داخل دستگاه قرار می گیرند.

بسته بندی اتوماتیک پیاز: این شیوه بسته بندی از دیگر روش های قابل اجرا در خط تولید پیاز سرخ شده است. به این ترتیب پیازهای سرخ شده را درون مخزن بالابر زد می ریزند و سپس دستگاه بالابر این محصولات تولیدی را به مخزن دستگاه بسته بندی تمام اتوماتیک انتقال می دهد.

خط تولید پیاز سرخ شده
خط تولید پیاز سرخ شده

بهترین انواع دستگاه بسته بندی پیاز سرخ شده

برخی از بهترین انواع دستگاه های بسته بندی پیاز که در خط تولید پیاز سرخ شده کاربرد فراوانی دارد شامل موارد زیر است:

دستگاه بسته بندی پیاز سرخ شده دو توزین: این ماشین آلات با داشتن 2 لودسل یکی از بهترین دستگاه های بسته بندی پیاز سرخ شده هستند. به خصوص که دستگاه بسته بندی پیاز 2 توزین تمام اتوماتیک بوده و در نتیجه بسته بندی این محصول بدون نیاز به دخالت دست و اپراتور انجام خواهد گرفت.

دستگاه بسته بندی پیاز سرخ شده چهار توزین: این دستگاه کاملاً مشابه با دستگاه های دو توزین است با این تفاوت که عملیات بسته بندی پیازهای سرخ شده را با سرعت بیشتری انجام می دهد. روی هم رفته اگر خط تولید پیاز سرخ شده را با ظرفیت تولید متوسط راه انداخته اید یا قصد راه اندازی اش را دارید؛ دستگاه بسته بندی 4 توزین گزینه مناسبی برایتان محسوب خواهد شد.

دستگاه بسته بندی پیاز سرخ شده شش توزین: این نوع دستگاه ها جزو پر سرعت ترین انواع دستگاه های پیاز سرخ شده و دیگر مواد هستند. خط تولید پیاز سرخ شده با ظرفیت تولید بالا بدون شک به دستگاه های بسته بندی 6 توزین نیاز خواهد داشت.

قیمت خط تولید پیاز سرخ شده

قیمت خط تولید پیاز سرخ شده یا همان پیاز داغ با توجه به موارد مختلفی از جمله هزینه لازم برای خرید دستگاه های نامبرده شده تعیین می شود. به طور کلی به منظور اطلاع دقیق از هزینه لازم برای راه اندازی خط تولید پیاز داغ و همین طور استعلام قیمت خرید انواع دستگاه های مورد نیاز در این خط می توانید با کارشناسان ما در پارسوماش تماس بگیرید.

روی هم رفته درآمد تولید پیاز داغ و سود پیاز سرخ شده آنقدری بالا است که سرمایه گذاری روی این خط تولید و راه اندازی آن از نظر اقتصادی کاملاً توجیه پذیر خواهد بود.

فروش دستگاه دست دوم تولید پیاز داغ

چنانچه در ابتدای تاسیس خط تولید پیاز سرخ شده مایل به صرفه جویی در هزینه ها هستید؛ پیشنهاد می کنیم ماشین آلات مورد نیاز در این خط تولیدی را به صورت اقساطی یا دست دوم خریداری نمایید.

پارسوماش در راستای خدمات رسانی هرچه بهتر به تولید کنندگان عزیز اقدام به فروش دستگاه دست دوم تولید پیاز داغ و همچنین فروش اقساطی این ماشین آلات نموده است. ناگفته نماند دستگاه های دست دوم عرضه شده در این فروشگاه کاملاً سالم، با کیفیت و تضمینی هستند.

دستگاه بوجاری حبوبات و غلات
خط تولید بسته بندی حبوبات
5 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با ما تماس بگیرید.