خط تولید بسته بندی خرما این میوه خوشمزه و مفید را به صورت جعبه ای، سلفونی، قوطی، تک عددی، وکیوم و شیرینگ عرضه می کند.

خط تولید بسته بندی خرما

خط تولید بسته بندی خرما با توجه به محبوبیت و پر خاصیت بودن این محصول جزو خطوط تولیدی بسیار سودآور است. در این خط تولید ابتدا خرمای خریداری شده از کشاورز وارد کارخانه یا کارگاه بسته بندی شده و سپس بر اساس وزن، طبقه بندی می شود.

با این تفاسیر اولین مرحله از خط تولید بسته بندی خرما به وزن گیری این میوه ها اختصاص می یابد. در مرحله بعدی اقدام به گند زدایی مواد اولیه می کنند که مرحله ای نسبتاً زمان بر بوده و با هدف جلوگیری از آلوده شدن خرما ها انجام می گیرد.

پس از آن با استفاده از دستگاه های شستشوی دوار اقدام به شستن خرما ها می شود. در ادامه این محصولات را به محیطی گرم و بهداشتی انتقال می دهند تا به خوبی خشک شوند. در نهایت عملیات وزن گیری نهایی روی خرما های تمیز و بسته بندی شده انجام می شود. در این مرحله وزن محصولات تولیدی به صورت کیلوگرم و بر اساس مقادیر بین المللی تعیین می گردد.

به عنوان آخرین گام از خط تولید بسته بندی خرما این محصولات را به صورت تصادفی برای کنترل کیفیت مورد آزمایش و بررسی قرار می دهند. بنابر آنچه گفته شد خط تولید بسته بندی خرما با ماشین آلات زیر راه اندازی می شود:

دستگاه بسته بندی سورتینگ: دستگاه سورتینگ یکی از ضروری ترین ماشین آلات خط تولید بسته بندی خرما است. این دستگاه فرآیند جدا سازی خرما ها را بر اساس درجه کیفی یا همان سورتینگ (سورت شدن) انجام می دهد.

به طور کلی در خط تولید بسته بندی خرما برای سورتینگ به تجهزات زیر نیاز خواهید داشت:

دستگاه سرند، میز سورت استیل (ساده یا مشبک)، نوار نقاله سورت، دستگاه ویبراتور (آشغال گیر) و دستگاه سورتینگ اتومات.

هر یک از دستگاه های نامبرده شده بر اساس ظرفیت روزانه کارخانه یا کارگاه تولید  کننده و همین طور نیاز تولید کنندگان به طور متفاوتی طراحی و ساخته می شوند. در راه اندازی خط تولید بسته بندی خرما کافی است متناسب با شرایط خود اقدام به سفارش و خرید این ماشین آلات از شرکت کبیر صنعت پارسوماش نمایید.

در خط تولید بسته بندی خرما نوار نقاله به طور معمول برای کاربردهای متفاوتی بکار گرفته می شود؛ یعنی  در ابتدای خط تولید برای بازبینی و درجه بندی محصولات و همچنین در اواسط خط برای این کهمحصول به بخش شستشو و بسته بندی  منتقل شود.

خط تولید بسته بندی خرما
خط تولید بسته بندی خرما

دستگاه چیدمان خرما روی نوار نقاله: این دستگاه وظیفه چیدن خرما ها روی نوار نقاله را بر عهده دارد و از انواع نوار نقاله در ابتدای خط تولید بسته بندی خرما جهت بازبینی و درجه بندی مواد اولیه استفاده می شود؛ البته نوار نقاله می تواند در اواسط خط تولید برای انتقال محصول به بخش شستشو و بسته بندی نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

روی هم رفته نوار نقاله قابل استفاده در  خط تولید بسته بندی خرما با توجه به کاربرد آن در انواع مختلف زیر خلاصه می شود:

نوار نقاله سورت معمولی، نوار نقاله سورت با کنترل دور اینورتر، نوار بازبینی (سورتینگ) سه لاین، نوار انتقال دهنده (واسط) و نوار بازبینی توزین.

در سفارش و خرید انواع نوار نقاله باید به مواردی همچون فضای کارگاهی، نوع پیاده سازی خط تولید بسته بندی خرما و غیره توجه نمایید. به عنوان مثال از نوار نقاله سورت در ابتدای خط سورتینگ خرما استفاده شده و بر اساس نوع کاربرد، این امکان وجود دارد که آن را سه لاینه کنید؛ یا سیستم روشنایی از بالا، کنترل دور اینورتر و غیره را به این نوار های نقاله بیفزایید.

دستگاه شستشوی خرما: این دستگاه از دیگر ماشین آلات مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید بسته بندی خرما است که در ابعاد کوچک خانگی و ابعاد بزرگ صنعتی ساخته می شود. دستگاه نوار شستشو و خشک کن دو رکن اصلی و جدایی ناپذیر از خط تولید بسته بندی خرما هستند.

انواع دستگاه های شستشوی خرما را می توانید با قیمت ارزان و حتی به صورت اقساطی و دست دوم از شرکت کبیر صنعت پارسوماش خریداری نمایید.

دستگاه خشک کن خرما: این دستگاه های خشک کن دارای 18 فن مکنده و بسیار قدرتمند هستند که خرما های شسته شده را به خوبی خشک می کنند. درواقع اجرای صحیح عملیات بسته بندی خرما نیازمند این است که هیچ رطوبتی در آن وجود نداشته باشد.

در تاسیس خط تولید بسته بندی خرما انواع دستگاه های خشک کن را می توانید در اندازه های بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار دهید. این دستگاه ها مواد اولیه را به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به کمک بخار، خشک می نمایند.

دستگاه هسته گیر خرما: این دستگاه ها به طور انحصاری برای هسته گیری خرما طراحی و تولید شده اند. از این ماشین آلات برای راه اندازی خط تولید بسته بندی خرما بدون هسته استفاده می شود. به این ترتیب هسته های خرما با دقتی بسیار بالا و کمترین میزان خطا بسیار سریع و آسان جدا می گردند.

دستگاه بسته بندی خرما: در خط تولید بسته بندی خرما انواع دستگاه های بسته بندی بر اساس نوع محصول (تازه یا فراوری شده)، نیاز های مصرف کننده و بازاریابی و غیره مورد استفاده قرار می دهند. به طور کلی انواع دستگاه های بسته بندی قابل استفاده در خط تولید بسته بندی خرما به شرح زیر هستند:

بسته بندی سلفونی: بسته بندی سلفونی خرما اغلب برای بسته بندی خرما های خشک و نیمه خشک بکار می رود. به این صورت که از دستگاه های بسته بندی توزین دار برای بسته بندی سلفونی خرما در وزن های مختلف استفاده می کنند.

دستگاه های توزین دار یکی از بهترین ماشین آلات بسته بندی خرما به حساب می آیند زیرا مجهز به ترازو های دیجیتالی با دقت بالا هستند. به این ترتیب گزینه بسیار مناسبی برای بسته بندی خرما در وزن های مختلف محسوب می شوند.

البته دستگاه های توزین دار همچنین از قابلیت بسته بندی انواع مواد گرانول مانند خشکبار، حبوبات و غیره برخوردار هستند.

بسته بندی وکیومی: بسته بندی خرما به صورت وکیوم یک روش رایج برای بسته بندی این محصولات است که به کمک ماشین آلات بسته بندی وکیوم انجام می گیرد. این دستگاه ها عملیات بسته بندی را با تخلیه کامل هوای موجود در بسته محصول انجام می دهند.

بسته بندی شیرینگ: دستگاه شیرینگ پک یکی از انواع دستگاه های مورد نیاز برای  بسته بندی خرما است؛ که با استفاده از آن می توان کارتن های خرما را در اندازه های مختلف و بسته بندی به صورت ظرفی، قوطی و غیره شیرینگ کرد.

این دستگاه ها عملیات بسته بندی خرما را با استفاده از سیستم حرارتی از نوع برقی یا گازی انجام می دهند. به این صورت که سیستم حرارتی فیلم مخصوص را روی کارتن ها و جعبه های خرما شیرینگ می نماید.

چنانچه قصد راه اندازی خط تولید بسته بندی خرما را دارید دستگاه های شرینگ را می توانید بر اساس ظرفیت تولید و حجم محصول در دو مدل کابینی و تونلی از شرکت کبیر صنعت پارسوماش خریداری کنید. به این ترتیب قیمت دستگاه بسته بندی خرما در انواع مختلف، برایتان بسیار مقرون به صرفه و ارزان تمام خواهد شد.

بسته بندی جعبه ای: در خط شستشو و بسته بندی خرما برای بسته بندی این محصولات درون کارتن، کیسه و همین طور فله ای از دستگاه های مخصوصی به نام “دستگاه کیسه پر کن” استفاده می کنند. این ماشین آلات قابلیت بسته بندی خرما در وزن های مختلف 5، 10، 15 و 20 کیلوگرمی را دارند.

خرید آنلاین انواع دستگاه های پر کن در دو مدل تک توزین و دو توزین را هم اکنون می توانید با مناسب ترین قیمت از پارسوماش انجام دهید. به این ترتیب می توانید عملیات پر کردن انواع مواد گرانولی را در وزن های بالای یک کیلوگرم اجرایی نمایید.

بسته بندی تک عددی (دانه ای): بسته بندی خرما به صورت تک عددی یا دانه ای یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین روش هایی است که در خط تولید بسته بندی خرما مورد استفاده قرار می گیرد. این شیوه بسته بندی نه تنها از نظر تولید به صرفه و اقتصادی است بلکه در میان مصرف کنندگان نیز مورد استقبال زیادی قرار دارد.

دستگاه بسته بندی خرما دانه ای انواع مختلفی دارد که یکی از مهم ترین آن ها دستگاه های پیلوپک است؛ البته در خط تولید بسته بندی خرما از ماشین آلات دوخت نیز می توان برای بسته بندی تک عددی یا دانه ای محصول استفاده نمود. به این منظور تنها کافی است  چند دانه خرما را درون نایلون هایی در سایز کوچک بگذارید و در ادامه از دستگاهی مانند دستگاه دوخت دستی برای پرس کردن آن استفاده کنید.

ناگفته نماند دستگاه های وکیوم را نیز می توان برای بسته بندی دانه ای خرما مورد استفاد قرار داد.

دستگاه تاریخ زن خرما: در خط تولید بسته بندی خرما از دستگاه های تاریخ زن برای درج اطلاعات مهم و متغیری همچون تاریخ تولید، تاریخ انقضا، قیمت، لوگو، بارکد، سری ساخت و غیره روی بسته بندی محصول استفاده می شود.

دستگاه تزریق گاز خرما: این دستگاه ها را در خط تولید بسته بندی خرما برای عاری سازی خرما از هرگونه آلودگی، حشرات، آفات و به طور کلی ضد عفونی کردن آن ها مورد استفاده قرار می دهند.

دستگاه پولیش خرما: این دستگاه وظیفه جدا سازی و پاک کردن خرما از ضایعات و ناخالصی ها را بر عهده دارد. با این ترتیب محصول نهایی ظاهری درخشان و جذاب بدست خواهد آورد.

قیمت خط تولید بسته بندی خرما

اگر قصد خرید خط تولید بسته بندی خرما را دارید کلیه ماشین آلات مورد نیاز برای راه اندازی این خط تولید را می توانید با قیمت مناسب از کبیر صنعت پارسوماش خریداری نمایید.

 

4.4 5 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با ما تماس بگیرید.