دستگاه بسته بندی

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. دستگاه بسته بندی
 4. chevron_right
 5. دستگاه بسته بندی
دستگاه بسته بندی
بدون دیدگاه

امروزه بسته بندی نقش مهمی در فروش محصولات دارد و محصولاتی از بسته بندی زیباتری برخوردار هستند مسلما مشتریان بیشتری نیز سمت خود جذب خواهند کرد.پس داشتن یک دستگاه بسته بندی با کیفیت در کنار محصولات با کیفیت میتواند تاثیر بسزایی در فروش محصول داشته باشد.

دستگاه بسته بندی چیست؟

در خط تولید محصولات مختلف ، مخصوصا مواد غذایی بسته بندی جایگاه بالایی دارد و وجود یک دستگاه بسته بندی حرفه ایی و متناسب با محصول در خط تولید یکی از فاکتورهای مهم در فروش محصول میباشد.و دلیل آن این است بسته حرفه ای در کنار بازاریابی مناسب می تواند تاثیر بسزایی در فروش محصول شما داشته باشد.

 

همانطور که گفتیم بسته بندی ایده آل در فروش محصول تاثیر بسزایی دارد.پس وجود یک دستگاه بسته بندی با کیفیت امروز یک نیاز جدی برای انواع تولید کنندگان میباشد.همین امر باعث شده که صنعت بسته بندی در سال های اخیر دستخوش تغییرات فراوانی شود.زیرا هر تولید کننده ایی نیاز به دستگاه بسته بندی با کیفیت متناسب با محصول خود میباشد که برای

محقق شدن این امر نیاز به صنعتگران در زمینه تولید دستگاه های بسته بندی میباشد.

دستگاه بسته بندی حبوباتانواع دستگاه بسته بندی

در صنعت بسته بندی مواد غذایی مهم ترین موضوعی که باید مورد توجه تولید کنندگان قرار بگیرد کیفیت محصول، ماندگاری، صحت و سلامت آن است. با این حساب شرکت های تولید کننده، بسته بندی محصولاتشان را به نحوی انجام می دهند که از هرگونه گرد و خاک، تماس مستقیم با هوا و به طور کلی نفوذ آلودگی در امان باشند.

افزون بر اینها بسته بندی صحیح محصولات طوری انجام می شود که در حین جابجایی و انتقال به بازار فروش هیچ صدمه و آسیبی نبینند. انواع دستگاه بسته بندی که در کارخانجات مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند به طور کلی شامل موارد زیر است:

 • دستگاه های پرکن
 • دستگاه های لیبل زن
 • دستگاه بسته بندی سلفون (از زیر و از رو)
 • ماشین آلات بسته بندی سیل
 • دستگاه شیرینگ پک

کیسه یا گونی پرکن با نوار نقاله و دوخت حرارتی

بهترین انواع دستگاه های پرکن

دستگاه های پرکن جزو مهم ترین ماشین آلات خط تولید و بسته بندی مواد غذایی، دارویی و… هستند. این دستگاه ها عملکردی به ظاهر ساده داشته و تنها کافی است که با استفاده از آنها محصولات تولیدی در حالت های مختلف جامد، گاز، مایع و… به درون ظرف های بسته بندی منتقل شوند.

با این حال، این دستگاه‌ها در عمل روندی بسیار پیچیده را بر عهده می‌گیرند، به طوری که آنها را به عنوان متنوع‌ترین ماشین‌آلات بسته‌بندی شناسایی می‌کنند. به عبارت دیگر، در صنعت بسته‌بندی همواره به بسته‌بندی محصولات متنوعی می‌پردازند که ممکن است گازهای سمی یا مایعات چسبنده باشند و یا سایر محصولات باشد.

طبیعتاً انواع دستگاه های پرکن در بسته بندی هر یک از مواد نامبرده شده با چالش های متفاوتی روبرو خواهند شد. از این رو در خرید ماشین آلات پرکن باید نهایت دقت را به خرج داده و به انتخاب از میان بهترین انواع این دستگاه ها بپردازید. روی هم رفته ماشین آلات پرکن به انواع مختلف زیر تقسیم می شوند:

 • دستگاه های توزین دار (توزینی)
 • دستگاه های حجمی و پودری
 • دستگاه ساشه مدادی
 • دستگاه پرکن مایعات روتاری
 • دستگاه پرکن گرانولی
 • دستگاه پرکن خطی مایعات
 • دستگاه پرکن مایعات غلیظ

هر یک از انواع دستگاه های پرکن نامبرده شده را هم اکنون می توانید با ارزانترین قیمت و بالا ترین کیفیت از سایت ما خریداری نمایید.

دستگاه های توزین دار (توزینی)

ماشین آلات توزینی که آنها را با نام دستگاه های توزین دار نیز می شناسند انواع مختلفی دارند که از جمله آن می توان “دستگاه بسته بندی دو توزین” و “دستگاه بسته بندی چهار توزین” را نام برد.

ماشین آلات بسته بندی دو توزین

دستگاه های بسته بندی دو توزین یکی از انواع ماشین آلات پرکن هستند که در دو مدل مکانیک و پنوماتیک در بازار یافت می شوند. اگرچه این دو مدل به لحاظ ظرفیت تولید و نحوه عملکرد تفاوتی با یکدیگر ندارند؛ با این حال دستگاه های دو توزین دار پنوماتیک با برق تک فاز کار کرده و گزینه مناسبی برای فضاهای کارگاهی به حساب می آیند.

این ماشین آلات به دلیل ارتفاع کوتاه و همچنین راه اندازی آسان براحتی قابل استفاده در فضاهای کوچک و غیر صنعتی هستند. استفاده از این دستگاه های پرکن به طور ویژه به کارآفرینان و صاحبان مشاغل نوپا پیشنهاد می شود.

اگر یک چنین کسب و کاری دارید هم اکنون می توانید جهت خرید و مشاوره بهترین دستگاه های بسته بندی دو توزین را با قیمت مناسب به پارسوماش مراجعه کنید.

در مقابل ماشین آلات پر کن دو توزین دار مکانیک برای عملکرد خود به برق 3 فاز نیاز داشته و همین طور ارتفاع بیشتری دارند. از این رو بهتر است از آنها در مکان های صنعتی و سوله های تولیدی استفاده شود.

این نوع ماشین آلات دارای دو کاپه یا وزن کش بوده و در نتیجه همزمان می توانند به دو وزن کشی بپردازند. از دستگاه های دو توزین دار برای بسته بندی انواع مواد غذایی گرانولی و همچنین محصولات شیمیایی استفاده می شود. این ماشین آلات محصول نهایی را در لفاف های سلفونی، فویل آلومینیوم، پلی استر، ترسبافون صدفی و… بسته بندی می کنند.

آشنایی با نحوه کارکرد دستگاه های پرکن دو توزین دار

دستگاه های دو توزین دار یکی از انواع ماشین آلات پرکن توزینی مجهز به تابلو برق هستند. تابلو برق تعبیه شده در این دستگاه ها از بهترین قطعات ساخته شده و نیروی الکتریکی را به قسمت های مختلف دستگاه انتقال می دهد. ناگفته نماند فرمان لازم برای عملکرد این تابلو برق ها از هوش مصنوعی دستگاه یعنی PLC دریافت می شود.

این ماشین آلات همچنین دارای یک الکتروموتور هستند که امکان سفارشی سازی آن به دو صورت تک فاز و سه فاز وجود دارد. الکتروموتور موجب بکار انداختن قطعات مکانیکی دستگاه پرکن دو توزین می شود.

وجود PLC و مانیتور رنگی با قابلیت سفارشی سازی با زبان فارسی از دیگر مزایای این دستگاه های بسته بندی به حساب می آید. به طوری که کافی است اپراتور عملیات بسته بندی را یکبار برنامه ریزی نموده و سپس همه چیز را به این قطعه (مغز دستگاه) بسپارد. به این ترتیب دستگاه پرکن دو توزین دار فرآیند بسته بندی محصول را به صورت کاملاً اتوماتیک انجام خواهد داد.

دکل تعبیه شده در این ماشین آلات محل قرار گیری رول بسته بندی است. در واقع رول بسته بندی با استفاده از این دکل به دور یقگی می پیچد. رول بسته بندی به لحاظ ظاهری مسطح و رولی بوده که یکبار باید به صورت دستی دور یقگی دستگاه های دو توزین پیچیده شود. وظیفه اصلی این یقگی شکل دادن رول و تبدیل آن به بسته های مورد نظر تولید کننده است.

ماشین آلات پرکن توزینی  دارای قطعه ای مکانیکی به نام دوخت حرارتی مجهز به المنت هستند. پیچیده شدن رول به دور یقگی توسط دوخت حرارتی و گرمای حاصل از فعالیت المنت انجام می شود. این رول سپس از پشت و پایین دوخته شده و به این ترتیب بسته مورد نظر برای ریزش محصول آماده می گردد.

این نوع دستگاه های بسته بندی دو وزن کش یا کاپه دارند که با توجه به برنامه دستگاه عملیات وزن کشی محصول را انجام می دهند. سپس مواد وزن کشی شده را درون بسته بندی های سرباز می ریزند.

آخرین مرحله از عملکرد دستگاه های پرکن دو توزین اینگونه است که بسته بندی های سرباز به صورت نهایی دوخته می شوند. در ادامه قیچی دستگاه وارد عمل شده و کاملاً خودکار اقدام به جداسازی رول اصلی از دستگاه می کند. به این ترتیب بسته بندی نهایی محصول انجام شده و آماده ورود به بازار مصرف می شود.

ماشین آلات بسته بندی چهار توزین

دستگاه بسته بندی چهار توزین دستگاهی با دقت بسیار بالا است که برای بسته بندی انواع حبوبات، خشکبار و مواد گرانولی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماشین آلات مجهز به 4 ترازو بوده که وظیفه وزن کشی دقیق انواع محصولات گرانولی مانند قند، شکر، برنج، چای، حبوبات، خشکبار و غیره را بر عهده دارند.

مزایا و امکانات دستگاه بسته بندی چهار توزین دار

به طور کلی مهم ترین مزایای دستگاه های چهار توزین را می توان شامل قابلیت بسته بندی اجناس متنوع، فناوری پیشرفته، دقت بالا و… دانست. مهم تر از همه اپراتور این ماشین آلات براحتی می تواند وزن هر بسته و سرعت بسته بندی را مطابق با نیاز آن خط تولید تنظیم نماید.

وجود مانیتور لمسی مجهز به منوی فارسی و سایر زبان ها، داشتن سیستم عیب یاب کامپیوتری، عملکرد 100 درصد اتوماتیک، قابل تغییر بودن ابعاد و اندازه بسته ها (به واسطه تغییر قطعه ای به نام لوله و یقه) از امکانات فوق العاده عالی دستگاه های پرکن توزینی به حساب می آیند.

عملکرد ماشین آلات پرکن چهار توزینی

در خصوص نحوه عملکرد این دستگاه ها باید بگوییم در ابتدای امر مخزن دستگاه توسط بالابر شارژ شده و سپس این ماشین آلات عملیات بسته بندی را آغاز می کنند.

در گام بعدی چهار عدد ویبراتور وارد عمل شده و مواد گرانولی را به جلو هدایت می نمایند در همین حین مواد توزین می شوند. سپس مواد توزین شده به مخزن خروجی دستگاه وارد می گردند. به این ترتیب مواد اولیه مرحله به مرحله و بر اساس میزان توزین شده درون بسته ها ریخته می شوند.

در ادامه دوخت حرارتی دستگاه بسته بندی اقدام به دوختن سلفون نموده و همزمان با آن سلفون به پایین کشیده شده و توسط دستگاه قطع خواهد شد. ناگفته نماند لفاف بسته بندی در این دستگاه های پرکن علاوه بر سلفون می تواند از جنس پلی استر، فویل آلومینیوم، متالایز و ترسبافون صدفی نیز می باشد.

به این ترتیب عملیات بسته بندی مواد گرانولی ( پسته، چیپس سیب زمینی، ماکارونی فرم، تافی، حبوبات، چای، گردو، پنیر، شکر، میوه و سبزیجات خشک، گندم و جو پرک و پوست کنده، برنج، گیاهان دارویی، مواد شیمیایی و دارویی) توسط ماشین آلات چهار توزین به اتمام می رسد.

دستگاه های بسته بندی حجمی و پودری

ماشین آلات پرکن حجمی و پودری جزو پر استفاده ترین دستگاه های بسته بندی هستند. از این ماشین آلات در صنعت بسته بندی برای پر کردن مواد پودری و حجمی به صورت فله ای استفاده می شود. در واقع این دستگاه ها از قابلیت پر کردن ظروف مختلف با حجم های متفاوت برخوردار هستند.

دستگاه های پرکن نامبرده شده با کیفیت بسیار بالا و قیمت مقرون به صرفه در پارسوماش به فروش می رسند؛ و همچنین امکان تولید آنها بر اساس نیاز مشتری در دو نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک وجود دارد.

دستگاه های پرکن پودری ابتدا مواد پودری مورد نظر را اندازه گیری نموده و سپس آنها را درون ظروف مناسب می ریزند. در ادامه نوار نقاله تعبیه شده در این ماشین آلات، ظرف های پر شده را برای بسته بندی انتقال می دهد.

لازم به تذکر است مکانیسم پر کردن یک محصول در دستگاه های پر کن حجمی نیز با اندازه گیری انجام می شود. هر دو نوع این دستگاه ها قابلیت پر کردن دقیق محصولات را داشته و در دو سرعت کم و متوسط به فعالیت می پردازند.

دستگاه بسته بندی ساشه مدادی

دستگاه ساشه مدادی که از آن با نام “دستگاه ساشه پودری استیک” نیز یاد می کنند یکی از انواع ماشین آلات پرکن است که برای بسته بندی انواع مواد پودری بکار می رود. بسته بندی های ایجاد شده با این  دستگاه از نوع ساشه یکبار مصرف مدادی و همین طور سه سر دوخت و چهار سر دوخت است.

بسته بندی با این نوع ماشین آلات مزایای قابل توجهی دارد که از جمله آن می توان سرعت بالا، دقت فوق العاده زیاد توزین، بسته بندی های متنوع، قابلیت بسته بندی اجناس گوناگون و… را نام برد. به طور کلی این دستگاه ها گزینه مناسبی برای پر کردن بسته بندی قهوه، کاکائو، ادویه جات، سماق، کافی میکس، آویشن، مواد شیمیایی، مواد دارویی و غیره به حساب می آیند.

برخی از قابلیت های منحصر به فرد دستگاه پرکن ساشه مدادی شامل مجهز بودن آن به موارد زیر است:

سیستم PLC و HMI برای کنترل عملکرد دستگاه و منوی چند زبانه، چشم الکترونیک برای تنظیم طول بسته، سیستم PID برای تنظیم حرارت، 2 عدد سیستم همزن مواد، فیدر از جنس استنلس استیل، اینورتر کنترل کننده سرعت، استپر موتور برای کشش لفاف، سیلندر و ماردون افقی و…

چنانچه قصد سفارش این نوع ماشین آلات پرکن بسته بندی را از پارسوماش یا دیگر فروشنده های معتبر دارید؛ بد نیست بدانید امکان نصب یک سری تجهیزات اضافی و فوق العاده کاربردی روی این دستگاه ها وجود دارد؛ یعنی تجهیزاتی همچون تاریخ زن حرارتی، برش صاف، سیستم تزریق گاز ازت، ایزی اپن و تبدیل بدنه به استنلس استیل.

دستگاه بسته بندی پرکن مایعات روتاری

دستگاه پرکن روتاری یا دوار یکی از انواع ماشین آلات بسته بندی است که فرآیند پر کردن ظروف را به صورت غیر خطی انجام می دهد. مزیت اصلی بکارگیری این دستگاه ها عدم نیاز به فضای زیاد است. به این ترتیب استفاده از این ماشین آلات (برخلاف پرکن های خطی) در کارخانجات و کارگاه ها فضای زیادی را اشغال نخواهد کرد.

مکانیزم اصلی عملکرد این دستگاه ها به این صورت است که عملیات پرکردن با استفاده از دو نازل تغذیه و کار تکمیلی انجام می شود. همچنین مکانسیم درب گذاری بطری و درب بندی آن نیز به کمک هد آلومینیومی انجام خواهد شد.

بهترین انواع دستگاه های پرکن مایعات روتاری

دستگاه های پرکن روتاری ماشین آلاتی هستند که برای پر کردن مایعات مختلف طراحی و تولید می شوند. بهترین انواع دستگاه های پرکن مایعات روتاری شامل موارد زیر است:

دستگاه پرکن دستی مایع غلیظ :

این دستگاه های پر کننده در صنایع غذایی برای بسته بندی مایعاتی با ویسکوزیته بالا بکار می روند؛ یعنی خوراکی هایی همچون عسل، روغن کنجد، کره بادام زمینی، شهد خرما و به طور کلی موادی که درون ظرف های شیشه ای بسته بندی می شوند.

دستگاه پرکن مایع رقیق:

این ماشین آلات فرآیند بسته بندی مایعات رقیق دارای ویسکوزیته ای همچون آب را انجام می دهند؛ یعنی مایعاتی مانند دوغ، آب میوه، نوشابه، شربت و…

دستگاه پرکن بطری :

این دستگاه را میتوان یکی از انواع دستگاه های بسته بندی روتاری نامید که بیشتر برای پرکردن بطری های شیر و سایر انواع بطرهای شیشه ایی مورد استفاده قرار میگرید.

دستگاه پرکن مایع کوچک:

همانطور که از نام این دستگاه مشخص است قابلیت پر کردن مایعات در ظروفی همچون بطری های دارو، ظروف شیشه ای، ظروف کوچک و غیره را دارد.

دستگاه بسته بندی پرکن گرانولی

دستگاه پرکن گرانولی از پرکاربردترین انواع ماشین آلات بسته بندی محسوب شده که قابلیت پر کردن انواع مواد گرانولی را دارد؛ یعنی موادی همچون نمک، دانه های قهوه، میوه های خشک، مواد غذایی حیوانات خانگی، گرانیت، پودر، آب نبات های تکه ای، مواد خوراکی و تنقلات و…

این نوع پرکن ها مجهز به سیستم کنترل پر کردن و ریزش مواد در دو سرعت مختلف هستند. بگذارید این طور بگوییم ماشین آلات پرکن گرانولی برای تغذیه خطی از سرعت دوگانه استفاده می کنند. از اینها گذشته این دستگاه های بسته بندی دارای سیستم PLC و نمایشگر لمسی کنترل شده هستند که تنظیم و متعادل سازی  (کالیبراسیون) آنها به صورت نرم افزاری انجام می گیرد.

وجود دو سری سنسورهای دیجیتال از دیگر امکانات فوق العاده عالی این پرکن ها محسوب می شود که دقت عملیات بسته بندی را به طور قابل توجهی افزایش می دهند. با وجود این سنسورها از فشرده سازی بیش از حد مواد در ظرف های پر شونده جلوگیری می شود.

این دستگاه های پرکن همچنین مجهز به شمارنده هستند که وظیفه شمارش تعداد کیسه های پر شده را بر عهده دارد. این شمارنده  پر کردن کیسه ها در وزن دلخواه را تنظیم می کند. ماشین آلات پرکن گرانولی همچنین مجهز به تسمه نقاله بوده که از آن برای انتقال آسان کیسه ها و ظروف پر شده استفاده می شود. این دستگاه ها در دو نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک از فروشگاه پارسوماش قابل خریداری هستند.

سفارش آنلاین دستگاه پرکن گرانولی اتوماتیک

ماشین آلات پرکن گرانول اتوماتیک به صورت اتوماسیون خطی بوده و در صنایع بسته بندی به دو نوع چند سر و تک سر بکار گرفته می شوند. این دستگاه ها قابلیت بسته بندی انواع گرانول های روان و غیر روان را دارند.

مهم تر از همه این که عملکرد دستگاه های پرکن گرانولی اتوماتیک با بهره گیری از فناوری های روز دنیا انجام می شود. از طرفی طراحی و ساخت این ماشین آلات با مشخصات مختلف و کاملاً شخصی سازی شده امکان پذیر است.

ناگفته نماند دستگاه های اندازه گیری ظروف پر شونده یا همان container را براحتی و بسیار سریع می توان برای حجم های گوناگون تغییر داد. با این حساب این ماشین آلات بهترین عملکرد ممکن را خواهند داشت. از اینها گذشته قدرت، توانایی ها و مهم تر از همه کاربری بسیار آسان دستگاه های پرکن گرانولی اتوماتیک جزو عواملی هستند که موجب راحتی کار اپراتور می شوند.

سازندگان این دستگاه ها به منظور افزایش کیفیت، ویبراتوری را در آنها تعبیه می کنند. این ویبراتور موجب فشرده شدن کامل مواد گرانولی در ظروف مورد نظر می شود. چنانچه قصد خرید این نوع دستگاه بسته بندی را دارید بد نیست بدانید ظرفیت تولید آن در حدود 100 الی 2000 گرم بوده و توان مصرف برق اش 8 کیلو وات است.

ماشین آلات پرکن گرانولی نیمه اتوماتیک

نوع نیمه اتوماتیک دستگاه های پر کن گرانولی را می توان در خطوط تولید برای بسته بندی انواع مواد گرانولی روان مانند مواد شیمیایی، نمک، شکر، پالس، تخم و دانه های گیاهان، دانه های غذایی، مواد ضد آفت کشاورزی و… مورد استفاده قرار داد. این دستگاه ها در دو نوع تک سر و چند سر بکار گرفته می شوند.

پس از خرید دستگاه پرکن گرانول نیمه اتوماتیک از پارسوماش همواره این فرصد را دارید که تجهیزاتی مانند پرکن هوشمند، خط جدا کننده پرکن ظرف، ورود خودکار ظروف به تسمه نقاله و… را به آن بیفزایید.

ظرفیت پر کردن این ماشین آلات در حدود 100 الی 500 گرم بوده و برق مورد نیاز آن از 220 ولت تا 440 ولت متغیر است.

دستگاه بسته بندی پرکن خطی مایعات

دستگاه های پرکن خطی نقطه مقابل ماشین آلات روتاری هستند. عملیات پر کردن ظروف مایعات در این دستگاه ها به این صورت است که ابتدا ظروف و بطری های مورد نظر روی دستگاه نقاله قرار می گیرند. در ادامه ظروف روی خط حرکت کرده تا جایی که زیر شیرهای نازل دستگاه پرکننده خطی قرار بگیرند.

در استفاده از این دستگاه ها فرآیند تزریق مایعات به درون ظروف بر اساس ظرفیت حجمی بطری ها قابل تنظیم است. این فرآیند در نهایت منجر به پر شدن کامل ظروف از مایع مورد نظر می شود. در واقع حرکت خطی ظرف های بسته بندی روی ریل پرکن دلیل اصلی نام گذاری دستگاه پرکن خطی مایعات است.

دستگاه بسته بندی پرکن مایعات غلیظ

دستگاه های پر کننده مایعات غلیظ در حقیقت یکی از انواع ماشین آلات پرکن خطی مایعات محسوب می شوند. این دستگاه ها انتخاب بسیار مناسبی برای تجهیز خط تولید و بسته بندی مواد با گران روی بالا هستند؛ یعنی موادی همچون عسل، شکلات صبحانه، مایع ظرفشویی، روغن های نباتی و…

آشنایی با دستگاه های بسته بندی لیبل زن

ماشین آلات لیبل زن جزو آن دستگاه هایی هستند که معمولاً در انواع خطوط تولید مختلف بکار می آیند. این ماشین آلات در زمره انواع دستگاه های بسته بندی قرار گرفته و موجب شناساندن برند تولیدی به مخاطبین می شوند. در واقع یکی از اهداف اصلی بسته بندی محصولات مختلف این است که آن برند به خوبی به مردم و مصرف کنندگان معرفی شود.

با این تفاسیر هرچه خروجی یک خط تولید با کیفیت، استاندارد، سالم و درست و حسابی باشد مادامی که نتواند برند تولید کننده را در ذهن مخاطب ثبت کند، ارزش چندانی نخواهد داشت. استفاده از ماشین آلات لیبل زن با کیفیت تاثیرات مثبت و قابل توجهی بر آینده و موفقیت یک کسب و کار در حیطه مارکتینگ خواهد داشت.

دستگاه های لیبل زن را بسته به نیاز خود می توانید در نمونه های مختلف دستی و صنعتی با قیمت ارزان و به صرفه از پارسوماش خریداری نمایید.

 آشنایی با انواع دستگاه های بسته بندی سلفونی

دستگاه های سلفون یکی از انواع ماشین آلات بسته بندی هستند که خود به دو نوع زیر تقسیم می شوند:

دستگاه بسته بندی سلفون از زیر: این نوع دستگاه بسته بندی دارای چهار نقطه دوخت است که هر یک از آنها به طور مجزا  به وسیله ON&OFF- PID جایگذاری شده اند. این دستگاه ها اغلب برای بسته بندی خوراکی هایی همچون لواشک، کیک، کلوچه و…  مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگاه بسته بندی سلفون از رو: این دستگاه وظیفه بسته بندی محصولاتی با روکش سلفون را بر عهده دارد. معمولاً از آن برای بسته بندی آن دسته از مواد غذایی استفاده می شود که درون ظروف یکبار مصرف قرار گرفته اند.

به طور کلی این ماشین آلات را در خط تولید کارخانه هایی مانند بستنی، لواشک، ظروف یکبار مصرف و غیره بکار می گیرند. نحوه عملکرد دستگاه های بسته بندی سلفون از رو در صنایع غذایی به این صورت است که ابتدا ماده مورد نظر درون ظرف یکبار مصرف گذاشته می شود.

در ادامه روکش سلفونی یک دور کامل دور ظرف پیچیده شده و سپس انتهای نوار حلقه سلفون به وسیله تیغه حرارتی تعبیه شده روی دستگاه برش داده می شود. در نهایت سلفون اضافه را به ته ظرف چسبانده و آن را برای مدت اندکی روی سینی تفلون دستگاه سلفونی می گذارند.

به این ترتیب حرارت سینی موجب چسبیدن کامل سلفون جمع شده به ته ظرف می شود. با این تفاسیر چناچه قصد خرید دستگاه های سلفون از رو را دارید؛ همواره می توانید این ماشین آلات را در انواع مختلف اتوماتیک، خانگی، رومیزی، حرارتی و کوچک از پارسوماش خریداری نمایید.

ماشین آلات بسته بندی سیل

دستگاه بسته بندی سیل از دیگر انواع ماشین آلات بسته بندی است که از قضا در صنایع کاربرد فراوانی دارد. این دستگاه ها برای بسته بندی انواع مواد غذایی در ظروف یکبار مصرف مورد استفاده قرار می گیرند.

سرعت بالا و بسته بندی کاملاً بهداشتی دو مزیت اصلی استفاده از دستگاه های بسته بندی سیل به حساب می آیند. نحوه عملکرد این ماشین آلات به این صورت است که ابتدا ظروف پلاستیکی از محصول مورد نظر پر می شوند. در ادامه دستگاه سیل وارد عمل شده و به کمک حرارت یک روکش پلاستیکی را کاملاً محکم روی ظرف می کشد.

این نوع دستگاه های بسته بندی با اسامی دیگری همچون “دستگاه سیل پک” و “دستگاه سیل ظرف” نیز شناخته می شوند. نکته قابل توجه در خرید این نوع ماشین آلات این است که پیش از خرید باید به شکل، اندازه و مهم تر از همه جنس ظرف مورد نظر توجه ویژه ای داشته باشید.

انواع دستگاه بسته بندی سیل 

ماشین آلات سیل را به جرئت می توان جزو بهترین انواع دستگاه های بسته بندی مواد غذایی به حساب آورد. این دستگاه ها با ایجاد یک روکش مقاوم روی ظروف پلاستیکی، محتویات درون ظرف را از هرگونه آلودگی و میکروب در امان نگه می دارند.

با این حساب در صنایع غذایی از دستگاه بسته بندی سیل برای بسته بندی مواد پروتئینی (سوسیس/ کالباس)، خیار شور، زیتون، مرغ، ماهی، سالاد اولویه و… استفاده می شود. انواع دستگاه بسته بندی سیل که در فروشگاه پارسوماش با قیمت مناسب عرضه شده به شرح زیر است:

دستگاه بسته بندی سیل وکیوم: این دستگاه عملکردی کاملاً مشابه با ماشین آلات سیل دارد. با این تفاوت که پیش از کشیدن پلاستیک روی ظرف همه هوای درون آن را تخلیه می نماید. از این رو دستگاه سیل وکیوم به طور ویژه ای برای بسته بندی مواد غذایی سریع الفساد مورد استفاده قرار می گیرد؛ یعنی موادی مانند مرغ، ماهی، گوشت و…

ناگفته نماند دستگاه بسته بندی سیل وکیوم خود به دو نوع زیر تقسیم می شود:

دستگاه بسته بندی وکیوم رومیزی (دستی) : دستگاه سیل دستی یا رومیزی یکی از پر استفاده ترین دستگاه های بسته بندی خانگی است که قابلیت بسته بندی انواع دسر، سالاد و غیره را دارد.

دستگاه بسته بندی وکیوم ریلی:  این ماشین آلات به دلیل سرعت بالای بسته بندی کاربرد ویژه ای در خطوط تولید صنعتی و به طور کلی واحدهای تولیدی بزرگ دارند. از این دستگاه ها برای بسته بندی مواد غذایی و سایر محصولات درون ظروف یکبار مصرف استفاده می شود. این نوع دستگاه های بسته بندی وکیوم عملکرد خوبی در بسته بندی ظروفی از جنس PP، PE ،PET دارند.

دستگاه بسته بندی سیل القایی: این دستگاه همچون دیگر انواع دستگاه های سیل برای بسته بندی محصولات مختلف به خصوص مواد خوراکی بکار می رود. ماشین آلات سیل القایی از قابلیت بسته بندی محصولات در ظروف پلاستیکی و شیشه ای برخوردار هستند.

دستگاه بسته بندی ترمو فرم فیل سیل: این دستگاه که با نام دستگاه ترموفرمینگ نیز شناخته می شود  یکی از انواع ماشین آلات بسته بندی است. در خصوص عملکرد آن باید بگوییم رول یا ورق پلیمری ترمو فرم (PVC) از قالب دستگاه عبور کرده و سپس حرارت دهی دستگاه شروع می شود. به این ترتیب ظروف مورد نظر از محصول پر خواهند شد.

خرید دستگاه بسته بندی شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ پک که به اختصار دستگاه شیرینگ نیز نامیده می شود یکی از انواع دستگاه های بسته بندی است. این ماشین آلات وظیفه بسته بندی محصولات در قالب پک و چند تایی را بر عهده دارند.

ماشین آلات شیرینگ عملیات بسته بندی را با استفاده از نایلون مخصوصی به نام نایلون شیرینگ انجام می دهند. این نایلون نوعی پلاستیک است که پس از حرارت دیدن به دور محصول می چسبد و شکل آن را پیدا می کند.

خرید دستگاه های بسته بندی شیرینگ را می توانید در دو نوع زیر با بهترین قیمت از پارسوماش انجام دهید:

دستگاه بسته بندی شیرینگ پک تونلی: طراحی این دستگاه به نحوی است که تعدادی از محصولات از تونل تعبیه شده در دستگاه عبور کرده و پلاستیکی روی آنها کشیده می شود.  در ادامه حرارتی ملایم به صوت تابشی توسط هیتر یا حرارت ناشی از بخار آب داغ به پلاستیک وارد شده و موجب شیرینگ شدن محصولات می شود.

دستگاه بسته بندی شیرینگ پک کابینی: در این دستگاه ها محصولات درون محفظه ای قرار می گیرند. با توجه به این که سرعت بسته بندی در آن پایین تر از دستگاه های تونلی است؛ در نتیجه انتخاب مناسبی برای تولید با هزینه کم و سرعت پایین محسوب می شود.

قیمت خرید انواع دستگاه های بسته بندی

قیمت هر یک از انواع دستگاه های بسته بندی متفاوت با سایرین است. از اینها گذشته عوامل مختلفی همچون نوسانات بازار بر قیمت این ماشین آلات تاثیر می گذارد. با این حال در پارسوماش شرایط نوینی را برای عرضه انواع دستگاه های بسته بندی با قیمت ارزان و مناسب فراهم نموده ایم.

کافی است با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید تا از قیمت دقیق و به روز کلیه ماشین آلات مورد نیاز در خط تولید و بسته بندی مطلع شوید. به این ترتیب اطلاعات کاملی درباره قیمت دستگاه بسته بندی خانگی، قیمت دستگاه بسته بندی پیراشکی، قیمت دستگاه بسته بندی حبوبات دیجی کالا، قیمت دستگاه بسته بندی وکیوم خانگی و… در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

از اینها گذشته همواره می توانید دستگاه های بسته بندی مورد نیازتان را به صورت اقساطی خریداری نمایید. به این منظور تنها لازم است از طریق صفحه اصلی وب سایت پارسوماش به قسمت فروش اقساطی دستگاه بسته بندی حبوبات، سبزیجات و… وارد شوید.

نوشتهٔ پیشین
خط تولید بسته بندی ادویه جات تکنفره
نوشتهٔ بعدی
تفاوت نایلون و نایلکس در چیست؟
4.9 39 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.
با ما تماس بگیرید.