دستگاه بسته بندی تک توزین و دو توزین و چهار توزین

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. دستگاه بسته بندی
 4. chevron_right
 5. دستگاه بسته بندی تک توزین و دو توزین و چهار توزین

دستگاه بسته بندی تک توزین و دو توزین و چهار توزین سه نوع از پرکاربردترین دستگاه های بسته بندی هستند که عملکرد آنها بر اساس وزن محصول می باشد. این دستگاه ها وظیفه بسته بندی محصولاتی گرانولی مانند حبوبات، پسته، میوه خشک، شکر، دانه قهوه و… را بر عهده دارند.

در واقع می توان این طور گفت که دستگاه های نامبرده شده اقدام به ایجاد بسته بندی های توزین دار با حجم و وزن یکسان می نمایند. به این ترتیب جزو پرکاربردترین دستگاه ها در زمینه بسته بندی مواد دانه ای محسوب می شوند.

دستگاه بسته بندی دو توزین

دستگاه بسته بندی تک توزین و دو توزین و چهار توزین

دستگاه بسته بندی تک توزین و دو توزین و چهار توزین تنها گوشه ای کوچک از تنوع دستگاه های بسته بندی هستند؛ از این دستگاه ها در خط تولید برای بسته بندی محصولات گرانولی (چای، برنج، شکر، چیپس و…) استفاده می شود.

هرچه تعداد توزین های تعبیه شده در دستگاه بیشتر باشد، عملیات بسته بندی با سرعت بیشتری انجام خواهد شد. با این تفاسیر تعداد توزین ها هیچ تاثیری بر کیفیت و نوع بسته بندی نخواهد داشت.

توزین یا وزن کردن در زمره روش های نوین و مطمئن برای بسته بندی محصولات قرار می گیرد که با استفاده از ماشین آلات بسته بندی انجام پذیر می باشد. به طور کلی دستگاه های توزین دار قابلیت استفاده در کسب و کارهای مختلف را دارند؛ چرا که قادر به ایجاد بسته های یکسان هستند.

بگذارید این طور بگوییم ویژگی منحصر به فرد دستگاه بسته بندی تک توزین و دو توزین و چهار توزین تقسیم بندی یکسان و به اندازه با اختلاف وزنی بسیار ناچیز در حد میلی گرم است. همین ویژگی به خودی خود برای محبوبیت و کاربرد گسترده این دستگاه ها در صنعت بسته بندی کفایت می کند.

در خرید دستگاه های بسته بندی علاوه بر نیاز و بودجه مالی باید به موارد مهم دیگری همچون کیفیت دستگاه، نحوه عملکرد آن، تکنولوژی بکار برده شده در دستگاه، کاربردهای مختلف و همین طور انعطاف پذیری دستگاه بسته بندی توجه نمود.

با این تفاسیر شما عزیزان می توانید هر یک از انواع دستگاه های بسته بندی توزین دار را در نمونه های خانگی و صنعتی به صورت نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک بر اساس نیاز خود  از پارسوماش خریداری نمایید.

 

دستگاه بسته بندی تک توزین

دستگاه بسته بندی تک توزین یک دستگاه بسیار کاربردی برای بسته بندی حبوبات، دانه قهوه، نمک، شکر، برنج، جو و گندم است. این دستگاه ها همچنین قابلیت بسته بندی انواع حبوبات یعنی لوبیا، عدس، لپه، ماش، نخود، انواع خشکبار همچون بادام، تخمه، پسته، فندق، کشمش، انواع سبزیجات خشک مانند نعنا، شوید، جعفری، ریحان، چیپس، پفک و… را دارند.

دقت این دستگاه ها در بسته بندی بسیار بالا بوده و تا 95 درصد می رسد. اگرچه ظرفیت دستگاه بسته بندی تک توزین از دستگاه های دو و چهار توزین کمتر است؛ اما ظرفیت آنها بیشتر از دستگاه های بسته بندی نیمه اتوماتیک و همین طور دستگاه های بسته بندی خانگی می باشد.

همین موضوع موجب شده تا دستگاه بسته بندی تک توزین جایگاه ویژه ای در میان مصرف کنندگان بدست بیاورد. دستگاه های بسته بندی تک توزین دارای صفحه نمایش لمسی، سیستم کنترل پی ال سی، مارک بین یا چشم الکترونیکی برای تست طول بسته بندی و افزایش دقت سیستم انتقال پلاستیک هستند.

در خصوص سیستم دوخت این دستگاه های بسته بندی نیز باید بگوییم به صورت حرارتی بوده و قابلیت تنظیم برای سلفون هایی در ضخامت های مختلف را دارند. پس از ثبت سفارش دستگاه بسته بندی تک توزین از پارسوماش این امکان برای مشتری مهیا است که متناسب با نیاز و بودجه مالی خود امکانات اضافی زیر را تقاضا کند:

 • تاریخ زن حرارتی
 • سیستم فرم پاکت ساز
 • سیستم تزریق گاز ازت
 • سیستم پانچ گرد و کلاه مکزیکی
 • تبدیل شاسی به استنلس استیل.

به طور کلی دستگاه بسته بندی تک توزین را بر اساس آخرین اصول صنعت و به صورت تمام اتوماتیک طراحی می کنند؛ در نتیجه این دستگاه ها گزینه بسیار مناسبی برای کارگاه ها و بنگاه های زود بازده به حساب می آیند.

 

دستگاه بسته بندی تک توزین
دستگاه بسته بندی تک توزین

نحوه عملکرد دستگاه بسته بندی تک توزین

نحوه عملکرد دستگاه های بسته بندی تک توزین به صورت الکتروپنوماتیک است. افزون بر اینها  اکثر سیلندرها و شیرهای بکار رفته در این دستگاه توسط سیستم پنوماتیک کنترل می شوند. این دستگاه ها مجهز به دو عدد سینی ویبره هستند که یکی در بخش زیرین مخزن و دیگری روی کاپه تعبیه شده است.

سینی های ویبره تک توزین وظیفه هدایت محصول برای بارگیری را بر عهده دارند. در فرآیند بارگیری، فرچه های پلی اتیلن به کمک جک های پنوماتیک یا همان سیلندرهای پنوماتیک اندازه و مقدار لازم برای بارگیری محصول را مشخص می کنند.

اینگونه ابتدا مقدار ریزش درون کاپه تعیین سپس وزن شده و در نهایت نیز بسته بندی می گردد. بسته بندی حاصل از عملکرد دستگاه های تک توزین می تواند به سه صورت ساده، پاکتی و پانچ شده باشد.

در طراحی و ساخت دستگاه های بسته بندی تک توزین ممکن است سکویی را برای آنها در نظر بگیرند که به واسطه آن بسته بندی مادر از قسمت توزین جدا شود. همچنین امکان دارد سیستم توزین به طور کامل روی ماشین بسته بندی و بر سکو قرار بگیرد.

دستگاه بسته بندی تک توزین به هر یک از دو شیوه فوق که طراحی شود در هر صورت هیچ خللی در عملکرد آن ایجاد نخواهد شد.

دستگاه بسته بندی دو توزین

دستگاه بسته بندی دو توزین یکی از پر کاربردترین انواع دستگاه های بسته بندی است. فرآیند بسته بندی در این دستگاه ها به صورت وزنی انجام می گیرد. در بسته بندی های وزنی به طور معمول سیستم عملکرد ماشین آلات در نزدیکی یکدیگر قرار دارد؛ به این علت که محصول با طی کردن یک روال در بسته ای شکیل قرار بگیرد.

دستگاه بسته بندی دو توزین به طور انحصاری برای بسته بندی انواع محصولات گرانول مانند قند، شکر، چای، حبوبات، خشکبار و… بکار می رود. هر یک از محصولات نامبرده شده پس از بارگیری به مخزن اصلی دستگاه دو توزین منتقل می شوند.

این مخزن از جنس استنلس استیل است. بعد از انتقال محصول، سیستم ویبره کار خود را شروع کرده و با کمترین میزان خطا و تلرانس در وزن، محصولات را درون کاپه های دستگاه می ریزد.

با توجه به این که دستگاه بسته بندی دو توزین در قسمت اوزان خود مجهز به دو عدد کاپه و لودسل می باشد؛ در نتیجه طبیعی است که در مقایسه با دستگاه های چهار توزین و حتی تک توزین از سرعت متوسطی برخوردار باشد.

روی هم رفته پس از انجام عملیات توزین، محصول مورد نظر به لوله یقه منتقل می شود. در ادامه این محصول بر اساس وزن داده شده به دستگاه، داخل سلفون ریخته شده و در نهایت دوخت زده می شود.

دستگاه بسته بندی دو توزین مجهز به دو عدد ترازوی دیجیتال است که از طریق آنها به طور دقیقی می توان محصولات را وزن نمود. این دستگاه ها همچنین دارای صفحه نمایشگر دیجیتال با منوی فارسی و سایر زبان ها، تاریخ زن حرارتی و سیستم تزریق گاز ازت است.

دستگاه های بسته بندی دو توزین را به طور معمول کاملاً اتوماتیک و از قطعات ماشینی می سازند. بد نیست بدانید دستگاه بسته بندی دو توزین بر اساس درخواست و نیاز مشتری قابل ساخت در مدل های مختلف نیم اتومات، اتومات و دستی می باشد.

نحوه کار با این دستگاه ها بسیار آسان بوده و تنها لازم است سلفون ها را به صورت رولی تهیه کنید؛ و سپس وزن مورد نظر برای بسته بندی را روی صفحه نمایشگر دستگاه تنظیم نمایید. به طور کلی عملکرد و تجهیزات دستگاه بسته بندی دو توزین توسط صفحه نمایش تاچ اسکرین یا سیستم HMI قابل تنظیم و کنترل می باشد.

در نهایت دستگاه بسته بندی دو توزین رول ها را به پاکت تبدیل نموده و محصول را در وزن های مورد نظر داخل پاکت می ریزد و دوخت می زند. ناگفته نماند بسته به درخواست و نیاز مشتری امکان افزودن یک سری امکانات جانبی به این دستگاه های بسته بندی وجود دارد.

یعنی امکاناتی همچون سیستم تزریق گاز ازت برای ماندگاری بیشتر محصولات، سیستم تاریخ زن برای چاپ تاریخ تولید / تاریخ انقضا و قیمت محصول و…

به طور کلی تجهیزات قابل نصب روی دستگاه های بسته بندی توزینی شامل موارد زیر است:

 • سیستم فرم پاکت زن
 • سیستم تزریق گاز ازت
 • تاریخ زن حرارتی
 • سیستم غبارگیر

دستگاه بسته بندی چهار توزین

دستگاه بسته بندی چهار توزین به لحاظ دقت و کیفیت در نوع خود جزو یکی از کامل ترین ماشین آلات بسته بندی محسوب می شود. در این دستگاه ها معیار اصلی برای بسته بندی و تولید یک بسته، توزین نمودن محصول است.

در نهایت چنانچه بسته بندی محصولات را با دستگاه بسته بندی چهار توزین انجام دهید عملیات بسته بندی با کمترین میزان خطا انجام شده و ارزش محصول حفظ می گردد. به این ترتیب از نظر ریالی کمک قابل توجهی به تولید کنندگان خواهد شد.

دستگاه بسته بندی چهار توزین از نظر کاربرد کاملاً مشابه با دستگاه های دو توزین بوده و از آنها برای بسته بندی انواع محصولات گرانول استفاده می شود. اگر خاطرتان باشد کمی قبل از خشکبار، حبوبات، قند، شکر، چای و غیره به عنوان محصولات گرانول نام بردیم.

فرآیند بسته بندی در دستگاه های چهار توزین همچون نوع دو توزین این دستگاه بر اساس وزن می باشد. با این تفاوت که دستگاه های بسته بندی چهار توزین مجهز به 4 عدد ترازوی دیجیتال هستند.

بگذارید این طور بگوییم دستگاه بسته بندی چهار توزین مجهز به چهار عدد لودسل و سیستم ویبره است که در سینی های این ماشین قرار گرفته اند. وجود سیستم عملکرد الکتروپنوماتیک در این دستگاه ها موجب شده در کمترین زمان ممکن با حداقل خطا تولید بالایی در زمینه بسته بندی انواع حبوبات، خشکبار، برنج، شکر، چیپس سیب زمینی، تافی، میوه خشک و… داشته باشند.

از دیگر مزایای دستگاه بسته بندی چهار توزین وجود تابلو برق مجزا، کنترل تاچ، پی ال سی و… است. یک چنین امکاناتی اپراتوری و کار کردن با این دستگاه های بسته بندی را بسیار آسان می کند. سایر امکانات این دستگاه ها یعنی صفحه نمایشگر دیجیتال با منوی فارسی، تاریخ زن حرارتی و سیستم تزریق گاز ازت همگی مشابه با دستگاه های دو توزین است.

دستگاه بسته بندی چهار توزین

سیستم عملکرد دستگاه چهار توزین چگونه می باشد؟

سیستم عملکرد دستگاه بسته بندی چهار توزین به این صورت است که در ابتدای امر محصول مورد نظر به وسیله دستگاه بالابر Z به مخزن دستگاه اصلی منتقل می گردد. سپس این محصول به صورت کاملاً مساوری روی پیمانه ها ریخته می شود؛ چرا که دستگاه بسته بندی چهار توزین مجهز به حسگر تنظیم بار است.

به این ترتیب مخزن به طور دائمی پر می ماند. از طرفی بعد از انتقال محصول، سیستم ویبره دو منظوره در زیر مخزن به حرکت در می آید. در ادامه عملیات انتقال جنس برای بارگیری و وزن شدن آغاز می شود.

دستگاه بسته بندی چهار توزین در مرحله بارگیری محصول نیز از  دقت بالایی برخوردار است. به این صورت که با در نظر گرفتن هر نوع جنس تنظیمات به خصوصی برای بسته بندی آن قابل اعمال می باشد؛ یعنی همان عملی که در اصطلاح به آن کالیبره کردن می گویند.

در بخش توزین دستگاه چهار کاپه جهت وزن کردن محصول طراحی شده است. همین موضوع سرعت دستگاه بسته بندی چهار توزین را به طور قابل توجهی نسبت به ماشین های مشابه افزایش می دهد.

هرچه نباشد برای بارگیری 4 عدد ترازو وارد عمل شده و به اوزان می پردازند. به این ترتیب دستگاه بسته بندی به طور دائم عمل بارگیری و تخلیه را انجام می دهد.

خرید آنلاین بهترین دستگاه بسته بندی تک توزین و دو توزین و چهار توزین

چنانچه قصد خرید آنلاین بهترین دستگاه بسته بندی تک توزین و دو توزین و چهار توزین را در تهران، کرج و سایر شهرهای کشور دارید؛ در ابتدای امر باید  یک سری فاکتورهای اساسی همچون توان بسته بندی دستگاه، سرعت و دقت لازم را مدنظر قرار دهید.

توجه داشته باشید موارد نامبرده شده جزو مهم ترین ویژگی های یک دستگاه بسته بندی محسوب می شود. از این رو در مجموعه پارسوماش انواع دستگاه بسته بندی تک توزین و دو توزین و چهار توزین را با بالاترین کیفیت و بهترین عملکرد عرضه نموده ایم.

به طوری که دستگاه های موجود در این فروشگاه براحتی به رقابت با نمونه های مشابه داخلی و خارجی پرداخته و آنها را از میدان به در می کنند. به منظور خرید اینترنتی هر یک از دستگاه های بسته بندی نامبرده شده هم اکنون می توانید از طریق وب سایت ما اقدام کنید.

عوامل موثر بر قیمت دستگاه بسته بندی تک توزین و دو توزین و چهار توزین

متعلقات و امکانات جانبی افزوده شده به دستگاه های بسته بندی از جمله مهم ترین عوامل موثر بر قیمت این دستگاه ها محسوب می شوند. برخی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت دستگاه های بسته بندی تک توزین، دو توزین و چهار توزین به شرح زیر می باشد:

 • دستگاه فرم پاکت ساز
 • دستگاه تاریخ زن
 • گاز ازت

فرم پاکت ساز

دستگاه فرم پاکت ساز یکی از متعلقات قابل افزودن به ماشین آلات بسته بندی است. وجود یک چنین امکاناتی تاثیر فراوانی بر شکل و ظاهر بسته بندی ها دارد. به طور کلی اینگونه کلیه محصولات را می توان به صورت پاکتی بسته بندی نمود.

منتها نکته مهم این است که سیستم فرم پاکت زن در اوزان بالا عملکرد بسیار بهتر و کاربردی تری دارد.

تاریخ زن

دستگاه تاریخ زن بخشی از خط بسته بندی بوده که بر اساس درخواست مصرف کننده به دستگاه های بسته بندی تک توزین و دو توزین و چهار توزین افزوده می شود. اینگونه براحتی می توان مواردی همچون قیمت، تاریخ تولید، تاریخ انقضا و غیره را روی بسته بندی ها مشخص نمود.

گاز ازت

گازت ازت امکانات و متعلقات دیگری است که امکان افزودن آن به دستگاه های بسته بندی تک توزین و دو توزین و چهار توزین وجود دارد. از این گاز برای نگهداری محصولات و افزایش ماندگاری آنها استفاده می شود.

در واقع گاز ازت برای محصولات بسته بندی شده حکم نگهدارنده را دارد؛ و در نتیجه تعبیه آن در دستگاه های بسته بندی نوعی مزیت و امکانات جانبی تلقی می شود.

استعلام قیمت دستگاه های بسته بندی

به منظور استعلام قیمت هر یک از دستگاه های بسته بندی تک توزین و دو توزین و چهار توزین همواره می توانید با کارشناسان فروش ما در پارسوماش تماس بگیرید. به این ترتیب نه تنها از قیمت روز این دستگاه مطلع خواهید شد؛ بلکه فرصتی برای بهره مندی از مشاوره تلفنی رایگان نیز در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

روی هم رفته دستگاه های بسته بندی توزین دار با قیمتی بسیار مناسب به فروش می رسند. اینگونه با پرداخت هزینه ای مقرون به صرفه قادر به تجهیز خط تولید و بسته بندی محصولات خود خواهید شد.  پس از استعلام قیمت دستگاه بسته بندی تک توزین و دو توزین و چهار توزین امکان ثبت سفارش به دو صورت حضوری و اینترنتی وجود دارد.

در خرید آنلاین هر یک از انواع دستگاه های بسته بندی توزین دار تنها کافی است از طریق وب سایت پارسوماش اقدام کرده و سفارش خود را ثبت نمایید. به این ترتیب دستگاه خریداری شده در سریع ترین زمان ممکن در هر کجای ایران که باشید برایتان ارسال خواهد شد. خرید حضوری دستگاه بسته بندی تک توزین و دو توزین و چهار توزین نیز با مراجعه به آدرس ثبت شده در وب سایت فروشگاه امکان پذیر می باشد.

در هر دو صورت این فرصت را دارید که دستگاه بسته بندی مورد نیازتان را بر اساس نوع، مکانیک یا پنوماتیک بودن، تعداد توزین ها، قابلیت ها، میزان مصرف انرژی، نوع بسته بندی، جنس بدنه، نوع تنظیمات و… خریداری نمایید.

سخن آخر

دستگاه بسته بندی تک توزین و دو توزین و چهار توزین یک سری ماشین های بسته بندی هستند که با مکانیزم وزنی یا اصطلاحاً توزین دار اقدام به بسته بندی انواع محصولات در لفاف های شفاف می نمایند. وجود صفحه نمایش HMI در این دستگاه ها کمک می کند تا میزان تغییر وزن محصول براحتی انجام شود. به طور کلی در فرآیند بسته بندی سرعت و دقت اهمیت فراوانی دارد.

از این رو دستگاه بسته بندی تک توزین و دو توزین و چهار توزین با حداکثر دقت و حداقل تلرانس بسته ها را از مواد تعیین شده پر می نماید. چنانچه  در عملیات پر کردن بسته ها خطایی فاحش و خارج از محدوده تلرانس رخ دهد نتیجه آن ضرر فراوان تولید کننده و حتی خریدار خواهد بود. به خصوص که  اینگونه حجم انبوهی از مواد بسته بندی شده روی دست تولید کننده باقی خواهد ماند.

دستگاه های بسته بندی توزین دار در انواع مختلف تک یا چند توزینه قابل طراحی و تولید می باشند. به این ترتیب مواد غذایی مختلف در آن واحد به کمک یک دستگاه، بسته بندی خواهند شد. لازم به تذکر است نرخ سرعت در دستگاه های بسته بندی با توجه به تعداد سری های پر کن متفاوت می باشد.

به طور کلی از دستگاه های توزین دار برای وزن کشی و بسته بندی کیسه های کوچک خشکبار همچون پسته و فندق، بسته های چای و لپه، مواد گرانولی خوراکی مثل شکر، قند و حتی گرانول های شیمیایی مانند پودرهای شوینده ماشینی و دستی استفاده می شود.

هر یک از انواع دستگاه بسته بندی تک توزین و دو توزین و چهار توزین از سازگاری بسیار خوبی با انواع لفاف های بسته بندی مانند فویل آلومینیوم، پلی استر، سلفون صدفی و… برخوردار است.

اگرچه در صنعت بسته بندی تکنیک های مختلفی برای وزن کردن محصولات با استفاده از دستگاه ها وجود دارد؛ اما سیستم توزین را به جرئت می توان جزو دقیق ترین و پرکاربردترین روش های وزن کردن محصولات معرفی نمود.

به منظور درک بهتر سیستم توزین نیز باید بگوییم منظور از آن مکانیزم وزنی است که توسط ترازوهایی بسیار دقیق و حساس انجام می گیرد. این ترازو ها در قسمت فوقانی دستگاه بسته بندی تک توزین و دو توزین و چهار توزین قرار گرفته و با کمترین خطا و تلورانس وزنی عملیات وزن کردن و بسته بندی محصولات مختلف را انجام می دهند.

از این رو هر یک از واحدهای تولیدی صنعتی و حتی خانگی در خط تولید خود به این دستگاه های بسته بندی نیاز خواهند داشت. اگر شما نیز قصد خرید دستگاه بسته بندی تک توزین و دو توزین و چهار توزین را دارید؛ هم اکنون می توانید دستگاه بسته بندی مورد نیاز خود را با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت از پارسوماش خریداری نمایید.

 

دستگاه بسته بندی حبوبات
خرید اینترنتی دستگاه بسته بندی
5 6 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با ما تماس بگیرید.