خط تولید فراوری قند

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. دستگاه بسته بندی
  4. chevron_right
  5. خط تولید فراوری قند

قند محصولی پر طرفدار در میان مردم است که در خط تولید فراوری قند به شیوه های مختلفی تولید می شود.

خط تولید فراوری قند

خط تولید فراوری قند به روش های گوناگونی قابل راه اندازی بوده که یکی از با کیفیت ترین و در عین حال گران قیمت ترین آن ها به صورت “پخت” است. در این خط تولید از پخت شکر برای تولید قند پختی استفاده می شود.

فرآیند تولید  قند پختی به دلیل نیاز به پختن شکر پیچیدگی های بیشتری نسبت به تولید قند کله پرسی دارد. به این صورت که ابتدا باید شیره شکر تولید شود و در ادامه به سیستم های دانه بندی وارد گردد.

این شیره در گام بعدی از قالب های مخصوص قند کله خارج شده و به سیستم گرم خانه وارد می شود. به طور کلی قند تولید شده در این سیستم در مقایسه با قند پرسی کیفیت و مرغوبیت بالا تری دارد.

از طرفی قند پختی در هنگام مصرف قدرت حل شوندگی بالایی داشته و در نتیجه بیشتر مورد استقبال مصرف کنندکان قرار می گیرد.

از همین رو شرکت کبیر صنعت پارسوماش کلیه ماشین آلات مورد نیاز در راه اندازی خط تولید قند پختی را با قیمت مناسب به فروش می رساند. از جمله این دستگاه ها می توان از موارد زیر نام برد:

دستگاه قند خرد کن، دستگاه بسته بندی قند و غیره.

انواع ماشین آلات قند خرد کن

این دستگاه ها در ابتدای خط تولید فراوری قند قرار گرفته و وظیفه برش زدن و اسلایس کردن قند کله و کلوخ را برعهده دارند. عملیات برش قند کله و کلوخ در این دستگاه ها به شیوه مکانیکی، الکترونیکی و گاهی برای ظرفیت های پایین به صورت پنوماتیک صورت می گیرد.

توجه داشته باشید قند های شمشی یا کبریتی ورقه ورقه بوده و در نتیجه لزومی ندارد که برای خرد و اسلایس کردن آن ها از دستگاه برش قند استفاده شود.

بد نیست بدانید شرکت کبیر صنعت پارسوماش انواع دستگاه های قند خر کن را در مدل های نیمه اتومات و تمام اتومات به صورت صنعتی و نیمه صنعتی عرضه می نماید.

به منظور راه اندازی خط تولید فراوری قند همچنین می توانید انواع ماشین آلات قند خرد کن را به صورت دست دوم خریداری کنید. این دستگاه های قند شکن در اندازه های مختلف، سرعت عملکرد بالا و همچنین اشغال کمترین فضای ممکن قابل خریداری هستند.

قیمت انواع دستگاه های قند خرد کن بر اساس ظرفیت تولید آن ها در ساعت و همچنین تعداد تیغه هایشان متفاوت است. برخی از رایج ترین انواع دستگاه قند خرد کن را می توان شامل موارد زیر دانست:

دستگاه قند خرد کن 44 تیغه: این دستگاه برش قند، برای اسلایس کردن قند ها مجهز به 40 یا 44 تیغه الماسه بوده که تعداد این تیغه ها بر اساس خواسته مشتری تعیین می شود. عملیات برش زدن قند ها توسط این ماشین آلات به صورت کاملاً منظم و یک دست انجام می گیرد.

در واقع عملکرد دستگاه قند خرد کن 40 تیغ یا 44 تیغ به این صورت است که از قبل ضخامت مشخصی برای هر اسلایس قند تعریف کرده اند. به طور معمول این عدد از 13 میلی متر تا 16 میلی متر است؛ اما بنا بر درخواست مشتری و مصرف کننده می توان قند ها را در اندازه 20 میلی متری نیز خرد نمود.

در این دستگاه های قند شکن بر اساس توان مورد نیاز، الکتروموتورهایی را به صورت چپ و راست  استفاده می کنند که در دو طرف با دو شفت اصلی دستگاه قند خرد کن کوبل شده اند. عملیات برش در دستگاه های قند خرد کن اتوماتیک توسط یک دنده شانه ای مودولار و چرخ دنده ای گیربکس دار با حرکت بالا و پایین انجام می شود.

انواع دستگاه کامل قند خرد کن 44 تیغه و 40 تیغه با عملکرد سریع و کیفیت بالا دارای مناسب ترین قیمت در شرکت کبیر صنعت پارسوماش به فروش می رسد.

دستگاه قند اتویی: دستگاه قند خرد کن اتویی یا دستگاه برش اتویی 40 تیغه یکی از پر کاربرد ترین انواع ماشین آلات قند خرد کن نیمه اتوماتیک محسوب می شود. این دستگاه عملیات برش زدن و اسلایس کردن قند ها را به وسیله یک اهرم 45 درجه انجام می دهد.

مهم ترین مزیت دستگاه قند اتویی که موجب برتری آن نسبت به دیگر انواع ماشین آلات خرد کن قند شده، امکان تعویض آسان تیغه های برش است. به این ترتیب اپراتوری این دستگاه ها بسیار ساده و آسان بوده و در نتیجه بیشتر مورد استقبال تولید کنندگان قرار می گیرد.

این دستگاه برش قند یکی از اصلی ترین ماشین آلات خط تولید فراوری قند محسوب می شود که وظیفه خرد کردن انواع قند کله، کبریتی، کلوخ و شمش را بر عهده دارد. قند های برش خرده با حرکت روی نوار PVC نصب شده در این دستگاه به قند های شکسته تبدیل می گردند.

خرید بهترین دستگاه قند خرد کن اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

ماشین آلات قند خرد کن به طور کلی در دو نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک طراحی و تولید می شوند.  دستگاه قند خرد کن تمام اتوماتیک دارای ظرفیت بالا و ایمنی مناسب است و همچنین کلیه مراحل خط تولید فراوری قند را بدون دخالت دست انجام می دهد.

این دستگاه ها مجهز به سیستم غبار گیر هستند که وظیفه جمع آوری خاکه قند را بر عهده دارد. از طرفی با استفاده از دستگاه برش قند اتوماتیک می توانید انواع قند کله در سایز های کوچک و بزرگ را برش زده و به قند حبه تبدیل کنید.

دستگاه های اتوماتیک عملیات برش زدن کله قند ها را  ابتدا به صورت کالباسی انجام داده و سپس آن ها را خرد می نمایند. در ادامه سرند تعبیه شده در دستگاه اقدام به جداسازی قند ها می نماید.

دستگاه های خرد کن نیمه اتوماتیک دارای تیغه هایی برای خرد کردن قند و میز برش خرد کن یا نامنظم هستند. از این ماشین آلات در خط تولید فراوری قند شمشی برای خرد کردن قند ها به اندازه های بزرگ و کوچک و تولید قند شکسته بهداشتی استفاده می شود.

این دستگاه ها با نام ” دستگاه گیوتین قند” نیز شناخته می شوند؛ زیرا مجهز به دو عدد گیوتین هستند. شمش های قند پس از ریخته شدن روی نوار این دستگاه به وسیله گیوتین ها به اندازه ها و شکل های دلخواه برش داده می شوند.

قسمت انتهایی نوار دستگاه قند خرد کن نیمه اتومات مجهز به یک سرند ویبره است. دستگاه سرند قند با جداسازی خاک قند از بدنه قند ها آن ها را برای مرحله بسته بندی آماده می کند.

ناگفته نماند خاک قند را به آسانی می توان بازیابی نمود، به این منظور تنها کافی است آن را به ابتدای خط تولید فراوری قند و مرحله رطوبت زنی منتقل نمایید. به طور کلی میزان پرتی در خط تولید فراوری قند شکسته، حبه یا شمشی نزدیک به صفر است.

با توجه به اهمیت این دستگاه ها در خط تولید فراوری قند، اگر قصد خرید بهترین دستگاه قند خرد کن اتوماتیک و نیمه اتوماتیک را دارید؛ هم اکنون می توانید ماشین آلات مورد نیاز خود را با ارزان ترین قیمت از شرکت کبیر صنعت پارسوماش خریداری نمایید.

دستگاه های بسته بندی قند

عملیات بسته بندی قند معمولاً به دو صورت سلفونی و کارتنی (کیسه ای) انجام می شود. بسته بندی های سلفونی قند در وزن های زیر یک کیلوگرم و بسته بندی های کیسه ای آن برای اوزان بالا تر از یک کیلوگرم مورد استفاده قرار می گیرد.

در بسته بندی قند به هر دو روش فوق از ماشین آلات بسته بندی تمام اتوماتیک استفاده می شود. دستگاه های توزین دار یکی از بهترین انواع ماشین آلات بسته بندی در خط تولید فراوری قند به حساب می آیند.

این دستگاه ها علاوه بر قند قابلیت بسته بندی انواع مواد گرانولی مانند حبوبات، چای، خشکبار و غیره را دارند. عملیات بسته بندی توسط این ماشین آلات به صورت کاملاً اتوماتیک و بدون نیاز به دخالت دست انجام می شود.

روی هم رفته بهترین و پر کاربرد ترین انواع دستگاه های بسته بندی در خط تولید فراوری قند شامل موارد زیر است:

دستگاه بسته بندی قند دو توزین

دستگاه بسته بندی قند چهار توزین

دستگاه بسته بندی قند ده توزین

دستگاه بسته بندی حجمی قند

دستگاه  بسته بندی قوطی پر کن قند

دستگاه بسته بندی قند تک نفره

دستگاه کارتن / کیسه پر کن قند

خط تولید بسته بندی قند پرسی

این خط تولید از دیگر روش های فراوری قند است که با حداقل سرمایه ممکن می توانید به تاسیس آن بپردازید. ماشین آلات مورد نیاز برای تولید و بسته بندی قند پرسی از نوع تمام اتوماتیک بوده و کلیه مراحل این خط تولید بدون نیاز به دخالت دست انجام می گیرد.

دستگاه های تولید و بسته بندی قند پرسی در ابتدا به ترکیب ضایعات قند و شکر پرداخته و سپس از فناوری تزریق بخار و پرس برای شکل گیری این ترکیب  در قالب مورد نظر استفاده می کنند.

راه اندازی خط تولید بسته بندی قند پرسی در مقایسه با خط تولید قند پختی به تجهیرات کمتری نیاز دارد. از طرفی فرایند تولید قند پرسی آسان تر از تولید قند پختی است.

به این صورت که تجهیزات بکار رفته در این خط تولید بر اساس ترکیب بخار آب و میکس خاکه و شکر اقدام به تولید قند پرسی می کنند. در ادامه روالی مشابه با دیگر انواع خط تولید فراوری قند طی می شود.

به این نحو که پس از قالب گیری و پرس نوبت به انتقال قند کله تولید شده به گرمخانه و در نهایت سیستم بسته بندی می رسد.

خط تولید فراوری قند
خط تولید فراوری قند

انواع خط تولید بسته بندی قند پرسی

اگر هدف شما از راه اندازی خط تولید فراوری قند این است که به تولید و بسته بندی قند های پرسی بپردازید؛ باید بگوییم این خط تولید به 3 صورت زیر قابل تاسیس است:

  • خط تولید قند کله پرسی
  • خط تولید قند شمشی (کبریتی)
  • خط تولید قند حبه روتاری

تولید قند در هر کدام از خطوط نامبرده شده به شکل های مختلفی انجام می گیرد و نیازمند دستگاه های گوناگونی است. در نهایت محصولات تولید شده را به دستگاه های قند خرد کن منتقل کرده و پس از خرد شدن آن ها به چهار گوش های نا منظم، به بازار مصرف عرضه می شوند.

خط تولید قند کله پرسی

در این خط تولید فراوری قرند، شکر مرطوب را درون قالب هایی شبیه قند کله می ریزند و آن را فشرده می کنند. به این ترتیب شکر مرطوب به صورت قند کله درآمده و آماده است که به دستگاه خشک کن برود.

قند های کله مرطوب برای 24 ساعت در دمای 60 الی 70 درجه سانتی گراد درون خشک کن قرار می گیرند تا رطوبت آن ها به طور کامل گرفته شود. در ادامه قند کله خشک شده برای انتقال به مرحله بعدی خط تولید فراوری قند آماده می گردد.

خط تولید قند شمشی یا کبریتی

خط تولید قند شمشی یا همان کبریتی یکی از انواع خط تولید فراوری قند است که در آن از شکر برای تولید قند کله استفاده می شود. در اولین مرحله از این خط تولید شکر را آسیاب کرده و با بخار آب مخلوط می کنند.

سپس از فشار جک هیدرولیک برای پرس کردن شکر درون قالب های مخصوصی به شکل شمش یا مکعب مستطیل کمک می گیرند. در ادامه قالب ها را تخلیه کرده و آن ها را به وسیله گاری به گرمخانه انتقال می دهند.

در گام بعدی می توان از تونل خشک کن برای خشک کردن قند ها استفاده نمود؛ یا این که اجازه دهید گذر مدت زمانی مشخص موجب از دست دادن رطوبت و خشکی آن ها شده و در نهایت برای مصرف آماده شوند.

این نوع از خط تولید فراوری قند در واقع آسان ترین و البته ارزان ترین روش برای تولید قند محسوب می گردد. این خط تولید کاملاً بهداشتی و فاقد هر گونه افزودنی است.

راه اندازی خط تولید فراوری قند شمشی به تجهیزاتی مانند آسیاب شکر، مخزن ذخیره سازی، میکسر، دستگاه پرس، تابلو برق و دستگاه بسته بندی قند شمشی نیاز دارد.

چنانچه قصد راه اندازی این خط تولید را دارید همواره می توانید دستگاه تولید کله قند از شکر و سایر تجهیزات مورد نیاز خود را با ارزان ترین قیمت از شرکت کبیر صنعت پارسوماش خریداری نمایید.

خط تولید قند حبه روتاری

این خط تولید یکی از انواع خط تولید فراوری قند پرسی است که در آن ابتدا شکر توسط آب یا بخار آب مرطوب شده و سپس درون مخزن دستگاه ریخته می شود. ماشین آلات موجود در این خط تولید، شکر مرطوب را پرس می کنند و آن را در قالب های کوچک قند حبه فشرده می نمایند.

وزن تقریبی قند های حبه در این قالب ها 5/2 گرم و ابعاد آن 15×15 یا 12×12 میلی متر است. قند های فرم دهی شده در قالب ها سپس روی نوار نقاله ای به طول 20 متر و مجهز به یک خشک کن ریخته می شوند.

حبه های قند با رسیدن به انتهای نوار نقاله خشک شده و برای رطوبت گیری نهایی به مدت 24 ساعت درون دستگاه خشک کن قرار می گیرند. به این ترتیب حبه های قند در معرض حرارتی با دمای میانگین 50 الی 70 درجه سانتی گراد قرار خواهند گرفت.

در آخر نوبت به بسته بندی قند های حبه توسط دستگاه های بسته بندی مخصوص می رسد. این دستگاه ها عملیات بسته بندی را به صورت بسته های کوچک دو تایی پک شده انجام می دهند.

فروش خط تولید کارخانه قند

راه اندازی خط تولید فراوری قند به دستگاه های مختلفی از جمله قند خرد کن، غبار گیر، بسته بندی و غیره نیاز دارد. از طرفی قیمت خط تولید قند کله نیز بر اساس تجهیزات موجود در آن تعیین می شود. با توجه به بالا بودن سود تولید قند بسیاری از افراد و کارآفرینان به دنبال تاسیس خط تولید قند هستند.

از این رو شرکت کبیر صنعت پارسوماش اقدام به فروش خط تولید قند کله پختی و همچنین خط تولید قند کله دست دوم نموده است. به این ترتیب فروش خط تولید کارخانه قند به صورت یکجا و با قیمت ارزان و اقتصادی انجام می گیرد.

 

دستگاه بسته بندی ادویه جات تک نفره
دستگاه بسته بندی خشکبار
5 5 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با ما تماس بگیرید.