دستگاه بسته بندی حبوبات

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. دستگاه بسته بندی
  4. chevron_right
  5. دستگاه بسته بندی حبوبات

 

کاربرد های مفید دستگاه بسته بندی حبوبات

دستگاه بسته بندی حبوبات (لوبیا، عدس، نخود) در زمره پر کاربردترین دستگاه های بسته بندی مواد غذایی قرار می گیرد. یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت این دستگاه ها آن است که نه تنها جوابگوی نیاز شرکت ها و کارخانجات مختلف هستند؛ بلکه از آنها می توان در کسب و کارها و تولیدی های خانگی نیز استفاده نمود.

دستگاه بسته بندی حبوبات (لوبیا، عدس، نخود)

دستگاه بسته بندی حبوبات (لوبیا، عدس، نخود) به دو صورت خانگی و صنعتی قابل استفاده هستند. البته دستگاه های بسته بندی صنعتی از نظر ابعاد بزرگتر بوده و گستره کاربردی آنها نیز وسیع تر است. در حالی که دستگاه بسته بندی حبوبات خانگی با هدف مقرون به صرفه بودن و اشغال فضای کم تر طراحی و تولید شده اند.

با استفاده از دستگاه بسته بندی حبوبات امکان بسته بندی محصولات گرانولی به سه صورت زیر وجود دارد:

  • بالشتی: بسته بندی بالشتی حبوبات توسط دستگاه های بالشتی عمودی انجام می شود. این دستگاه ها مجهز به بخش توزین بوده و در دو نوع پیلو (بالشتی) یا چهار / پنج طرف دوخت طراحی و ساخته می شوند. روی هم رفته گزینه بسیار مناسبی برای بسته بندی محصولات گرانولی (دارای شکل هندسی یکسان) هستند؛ یعنی موادی مانند حبوبات، خشکبار، قند، شکر و…
  •  کاست دار: این نوع بسته بندی به دلیل استحکام بالا و محافظت قوی از مواد خوراکی و محتویات درونی این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از پاکت های کاست دار برای بسته بندی انواع حبوبات، شکر، نمک، غلات، محصولات بهداشتی، شیمیایی و… استفاده می شود.
  •  پاکتی: بسته بندی پاکتی حبوبات حاصل فعالیت دستگاه های بسته بندی پاکتی است. این ماشین آلات از نوع عمودی بوده و به دلیل داشتن فک اضافه، بسته بندی سلفون را به صورت چهار یا پنج طرف دوخت انجام می دهند. به طور کلی بسته بندی پاکتی برای محافظت از محصولات در برار نور و هوا مورد استفاده قرار می گیرد.

ناگفته نماند وزن محصول پر شده در هر بسته بندی ارتباط مستقیمی با نوع دستگاه بسته بندی حبوبات دارد. با این حال هر یک از دستگاه های پر کن توزینی و حجمی که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت، از قابلیت بسته بندی حداکثر تا 2 کیلوگرم محصول در هر بسته برخوردار هستند. این دستگاه های بسته بندی همچنین می توانند محصولات مختلف را در قالب کیسه های 5، 10 و حتی 50 کیلوگرمی بسته بندی نمایند.

 

دستگاه های بسته بندی حبوبات

انواع دستگاه بسته بندی حبوبات 

دستگاه بسته بندی حبوبات (لوبیا، عدس، نخود) بسته به نوع محصول به دو دسته کلی زیر تقسیم می شود:

  • دستگاه پر کن توزینی
  • دستگاه پر کن حجمی

دستگاه پر کن توزینی

 همانطور که گفته شد دستگاه پر کن توزینی یکی از انواع دستگاه بسته بندی حبوبات است. از این دستگاه برای بسته بندی محصولاتی استفاده می شود که وزن دقیق آنها حائز اهمیت می باشد.

اگرچه دستگاه پر کن توزینی را به عنوان یک دستگاه بسته بندی حبوبات (لوبیا، عدس، نخود) معرفی کردیم؛ اما در صنایع بسته بندی از دستگاه پر کن توزینی برای پر کردن انواع محصولات گرانولی یعنی خشکبار، آجیل، غلات و به طور کلی هر ماده ای استفاده می شود که باید وزن آن به طور دقیق روی بسته بندی درج گردد.

با همه اینها دستگاه پر کن توزینی یکی از پرکاربردترین ماشین آلات در زمینه بسته بندی حبوبات به حساب می آید. این دستگاه بسته بندی یکی از انواع مهم ماشین آلات پر کن است که خود بر اساس تعداد ترازو (توزین)، نوع محصول، ظرفیت مخزن، سرعت دستگاه و غیره به انواع گوناگونی تقسیم می شود.

از دستگاه های پر کن دو و چهار توزین برای بسته بندی حبوبات، قند، شکر و… استفاده می کنند. در حالی که که پر کن های شش و هشت توزین را بیشتر برای عملیات پر کردن با سرعت بالا مورد استفاده قرار می دهند.

در خصوص نحوه عملکرد این نوع دستگاه بسته بندی حبوبات نیز بد نیست بدانید در ابتدا ظروف توسط نوار نقاله به سوی مخزن اصلی دستگاه پر کن هدایت می شوند. در ادامه این ظرف ها تا رسیدن به وزن مورد نظر پر شده و در آخر برای تکمیل عملیات پر کردن و بسته بندی به سمت دیگر دستگاه های بسته بندی ارسال می گردند.

روی هم رفته دستگاه های پر کن مواد گرانولی به عنوان یک دسته بندی اصلی از دستگاه بسته بندی حبوبات، خود به دو دسته پر کن توزینی و دستگاه پر کن پودری تقسیم می شوند. چنانچه قصد خرید این نوع دستگاه بسته بندی حبوبات را دارید همواره لازم است مواردی همچون نوع محصول، تعداد نازل و توزین دستگاه را مورد نظر قرار دهید.

البته در فرآیند خرید آنلاین دستگاه بسته بندی حبوبات از پارسوماش این امکان وجود دارد که ابتدا از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان این حیطه استفاده نمایید. سپس می توانید با علم کامل نسبت به نیاز و بودجه خود و مهم تر از همه کارایی هر یک از دستگاه های بسته بندی، اقدام به سفارش و خرید اینترنتی دستگاه بسته بندی حبوبات نمایید.

دستگاه پر کن حجمی

دستگاه پر کن حجمی از دیگر انواع دستگاه بسته بندی حبوبات است که آن  را برای بسته بندی محصولاتی بکار می گیرند که وزن دقیق آنها اهمیت چندانی ندارد.  با این حال دستگاه پر کن حجمی به عنوان یکی از انواع دستگاه بسته بندی حبوبات کاربردهای فراوانی دارد.

این دستگاه را برای پر کردن ظروف از مواد گرانولی به صورت پیمانه ای یا حجمی بکار می گیرند. سیسیتم این نوع دستگاه بسته بندی حبوبات به صورت مکانیکی است. ناگفته نماند آن قسمت هایی از دستگاه که با مواد در تماس هستند از جنس استیل می باشند.

به طور کلی دستگاه پر کن حجمی از قابلیت تنظیم پیمانه برخوردار است. از دیگر قابلیت های این دستگاه مجهز بودن آن به چشم الکترونیکی می باشد که برای پر کردن بسته در زمان قرار گرفتن آن در خروجی دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه پرکن اتومات و دستی

همانطور که گفته شد دستگاه های پر کن توزینی و حجمی در واقع همان دستگاه بسته بندی حبوبات هستند. نکته قابل توجه در مورد این دستگاه ها آن است که در تقسیم بندی دیگری یعنی اتومات و دستی جای می گیرند.

دقیق تر بخواهیم بگوییم دستگاه های پر کن اتومات به دو زیر شاخه اتومات و نیمه اتومات توزین تقسیم می شوند. چنانچه برای کارگاه های کوچک به دنبال خرید دستگاه بسته بندی حبوبات هستید، پیشنهاد می کنیم دستگاه پر کن نیمه اتومات را از پارسوماش سفارش دهید.

از آن سو دستگاه پرکن اتومات توزین، دستگاه بسته بندی حبوبات مناسب برای کارخانجات محسوب می شود؛ چرا که از سرعت عمل بالایی برخوردار بوده و به تبع آن روزانه بسته بندی های بیشتری به خروجی فرستاده خواهد شد.

به طور کلی در استفاده از دستگاه بسته بندی حبوبات اتوماتیک این فرصت را دارید که با توجه به نوع آنها بر اساس حجم یا پیمانه و همین طور وزن یا دیجیتال مقدار هر بسته را برای دستگاه تعریف نمایید.

در ادامه دستگاه بسته بندی حبوبات به کمک یک چشم الکترونیکی، عملیات محسابه را انجام می دهد. به این ترتیب کافی است بسته خالی را زیر دستگاه قرار دهید تا بسته به مقدار تعریف شده، حبوبات درون آن ریخته شود.

دستگاه پر کن دستی نوع دیگری از دستگاه بسته بندی حبوبات است که برای استفاده از آن ابتدا باید کیسه ای در زیر خروجی دستگاه قرار داده شود. سپس کافی است کلید یا پدال برقی دستگاه پرکن دستی را بزنید و شاهد پر شدن بسته مورد نظر باشید.

پس از پر شدن کیسه باید یکی از انواع دستگاه های دوخت یعنی دستی، پدالی یا ریلی را برای دوختن درب بسته بکار بگیرید. در این مرحله همچنین به دستگاه تاریخ زن نیاز خواهید داشت.

دستگاه پرکن اتومات و دستیخرید آنلاین دستگاه بسته بندی حبوبات در تهران و کرج

چنانچه مایل به خرید هر یک از انواع دستگاه بسته بندی حبوبات در تهران و کرج و… هستید؛ همواره می توانید خرید خود را به آسانی و با نازل ترین قیمت از پارسوماش انجام دهید. روی هم رفته در خرید این نوع دستگاه های بسته بندی باید به یک سری فاکتورهای مهم توجه شود.

در وهله اول لازم است به طور دقیق بوجه خرید دستگاه بسته بندی حبوبات را مشخص کنید. در ادامه نوبت به تعیین کاربرد دستگاه، محل استفاده از آن، فضای اشغالی توسط دستگاه بسته بندی حبوبات می رسد. سپس باید از کیفیت محصول مطمئن شده و در نهایت اقدام به بررسی قیمت و نحوه پرداخت آن نمایید.

البته در این مرحله می توانید ابتدا از مشاوره رایگان کارشناسان ما در پارسوماش بهره مند شوید و در گام بعدی سفارش خرید دستگاه بسته بندی حبوبات را ثبت کنید.

سخن آخر

دستگاه بسته بندی حبوبات جزو پرکاربردترین دستگاه ها در خطوط تولید و بسته بندی صنعتی و خانگی محسوب می شود. به خصوص که حبوبات در زمره مواد غذایی پر مصرف قرار گرفته و اگرچه به دو صورت فله ای و بسته بندی شده به فروش می رسد؛ اما اغلب مردم به دلیل حساسیت های بهداشتی ترجیح می دهند از حبوبات بسته بندی شده استفاده کنند.

دستگاه بسته بندی حبوبات این محصولات غذایی را بسیار اصولی، استاندارد و مهم تر از همه بهداشتی بسته بندی می نماید. از دستگاه بسته بندی حبوبات می توان برای بسته بندی نخود، لوبیا، عدس، ماش و حتی غلات نیز استفاده نمود.

هر یک از انواع دستگاه بسته بندی حبوبات یعنی دستگاه های پر کن اتوماتیک / دستی، دستگاه های پر کن حجمی و توزینی را می توانید با مناسب ترین قیمت از پارسوماش سفارش داده و در سریع ترین زمان ممکن تحویل بگیرید.

دستگاه بسته بندی حبوبات
دستگاه بسته بندی حبوبات

 

دستگاه خشک کن
دستگاه بسته بندی تک توزین و دو توزین و چهار توزین
5 9 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با ما تماس بگیرید.